Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. yılında anılıyor

Bazı dernekler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.
KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Murat Zeki Civelek, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla andı.

Civelek mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıl dönümünde Ulu Önderimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz. Önderimiz Atatürk’ün bizlere armağanı olan Cumhuriyetimizin ilkelerine, geçmişte olduğu gibi gelecekte de sahip çıkmaya devam edeceğiz. Önderimiz ileri görüşlülüğü, aydın fikirleri ile ulusumuzu aydınlık yarınlara taşımıştır. Vatan sevgisini, millet aşkını ve bağımsızlık ruhunu bizlere aşılayan Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder, Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla anıyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜRK BİRLİĞİ DAYANIŞMA DERNEĞİ

Türk Birliği Dayanışma Derneği, Cumhuriyetin kurucusu tüm dünyanın takdirini kazanmış istisna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde minnetle, şükranla andı.

Dernek yayımladığı mesajda, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileriye taşımak, daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 174 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER