RUMLAR İŞARET BEKLİYOR

Rum ve Yunan hükümetlerinin, Erdoğan’ın yapacağı resmi Atina ziyaretinde, Türkiye’nin Kıbrıs sorunundaki niyetiyle ilgili işaret vermesi beklentisi içerisinde olduğu belirtildi.
TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki ay Yunanistan’a yapacağı resmî ziyareti, Türkiye’nin Kıbrıs sorunuyla ilgili niyetine dair işaret vermesi açısından fırsat gören Rum ve Yunan hükümetleri bu çerçevede eşgüdüme gidiyor.

Fileleftheros haberi “Erdoğan Işığı Altında Eşgüdüm… Atina ve Lefkoşa Türkiye’den Kıbrıs Sorunuyla İlgili Niyet İşareti Bekliyor” başlığıyla aktardı.

Rum ve Yunan hükümetlerinin, Erdoğan’ın Aralık ayında yapacağı resmi Atina ziyaretinde, Türkiye’nin Kıbrıs sorunundaki niyetiyle ilgili işaret vermesi beklentisi içerisinde olduğuna dikkat çekilen habere göre, Anastasiadis’in Pavlopulos ve Çipras’la görüşmeleri de bu açıdan bir eşgüdüm hedefini taşıyor.

Görüşmelerde ayrıca önümüzdeki dönemde Rum tarafında Mısır’la gerçekleştirilecek üçlü zirve de ele alınacak.

Politis “Erdoğan Atina’ya Muhtemelen 7-8 Aralık’ta Gidiyor… Kıbrıs Rum Beklentileriyle Ziyaret” başlıklı haberinde, Rum yönetiminin Erdoğan’ın Atina ziyaretinden “Kıbrıs sorununda başarı perspektifi olan yeni bir inisiyatif olup olamayacağına dair işaretler” beklemekte olduğunu yazdı.
Bu haber 300 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER