TÜRKİYE İLE YENİ SAYFA AÇILACAK

Washington'daki temaslarına devam eden Başbakan Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile bir araya geldi. Kritik görüşme 1 saat 20 dakika sürdü.
Başbakan Binali Yıldırım, Washington'da dün akşam için planlanan ancak bugüne ertelenen randevuda ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile bir araya geldi.

Heyetler arası görüşmede masada ABD'nin terör örgütü PYD/PKK'ya verdiği silahlar, Gülen'in iadesi ve Vize krizi vardı.

Beyaz Saray Roosevelt Salonu'nda basına kapalı gerçekleşen görüşme, TSİ 19.00'da başladı, 20:20'de sona erdi.

BAKANLAR DA KATILDI

Görüşmeye, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile Başbakan Yıldırım'ın Dışişleri Başdanışmanı Kerim Uras ve diğer yetkililer katıldı.

Yıldırım-Pence görüşmesi sırasında Beyaz Saray çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Başbakan Yıldırım'ın ziyareti dolayısıyla Beyaz Saray'ın önündeki Lafayette Park'ın tamamen kapatıldığı ve parka çıkan sokaklarda ilave güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Olası protestolara karşı polisin aldığı güvenlik önlemleri dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mayıs ayındaki ABD ziyaretinde, Beyaz Saray önündeki alanda ve Lafayette Park'ta terör örgütü PKK yandaşları eylem yapmış ve ABD polisi eylemcilere geç müdahalede bulunmuştu.

Başbakan Yıldırım, Pence ile görüşmesinin ardından Washington'daki temaslarını tamamlayarak, New York'a hareket etti.
Bu haber 64 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER