BİLİMSEL MÜCADELE

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından “Uyuşturucudan Uzak Dur-Bağımlıya Yardım Et” sloganıyla “Uyuşturucu, Pedofili ve İstismar ile Mücadele” konulu panel düzenleniyor. Panel, 18 Kasım Cumartesi günü saat 09.30’da Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphane Salon 1’de gerçekleştirilecek.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu yetkilileri yanından Polis Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Dairesi, Yakın Doğu Üniversitesi ve Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında panele sponsor olan Virra Ajans yetkililerinin katılımıyla dün düzenlenen basın toplantısında panelin amaçları ve hedefleri konusunda bilgiler verildi.

KARAOKÇU: “TOPLUM İÇİN RİSK OLUŞTURAN KONULARDA GÜÇLÜ OLMALIYIZ”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden bu yana çocuklar, gençler ve toplum için risk olan konulara yönelik birçok çalışma yürüttüklerini söyledi.

Uyuşturucu, pedofili ve istismarın hem çocukların madde bağımlılığına sürüklenmesinde, hem de toplumun sağlıklı gelişmesinin önünde ciddi bir risk olduğuna işaret eden Karaokçu, düzenleyecekleri panelle konuyu tüm boyutlarıyla irdeleyip çözüm önerilerinin ortaya konacağı bir rapor hazırlayacaklarını belirtti. Hazırlanacak rapor çerçevesinde bu alanda bilimsel çalışmalara ağırlık vereceklerini vurgulayan Karaokçu, katkı koyan tüm kurumlara teşekkür etti.

CİVELEK: “İŞ BİRLİĞİ YAPMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Sosyal Sorumluluk anlamında panele sponsor olan Virra Ajansı temsilcisi Hasan Civelek ise böylesi bir konuda mücadelenin sadece devlet tarafından değil, tüm kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle iş birliğinde yürütülmesi gerektiği düşüncesiyle çalışmaya paydaş olduklarını söyledi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile böylesi bir iş birliği yapmaktan gurur duyduklarına işaret eden Civelek, panelin çok yararlı geçeceğine inanç belirtti. Panel Türkiye’den alanından Uzman Emekli Polis Müdürü Mutlu Çelik, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Polis Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Dairesi, Medya Etik Kurulu, Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Psikologlar Derneği, Psikolojk Danışmanlık ve Rehberlik Derneği temsilcilerinin katılımı ile 18 Kasım Cumartesi günü saat 09.30’da Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphane Salon 1’de gerçekleştirilecek.
Bu haber 57 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER