10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İŞKENCE

10 yaşındaki erkek çocuğun üvey baba işkencesine maruz kaldığı iddia edildi
Gazimağusa’da 10 yaşındaki erkek çocuğun üvey baba işkencesine maruz kaldığı öne sürüldü. İddianın sahibi olan öz baba Adil Babaoğulları, Türkiye basınına açıklama yaptı. Kıbrıslı eşinden boşandıktan sonra memleketi Denizli’ye dönen Adil Babaoğulları,“Kıbrıs’ta annesi ve üvey babasıyla yaşayan 10 yaşındaki oğlunun işkenceye uğradığını, üvey babasının çocuğunu hortumla dövdüğünü iler sürdü. Babaoğulları, velayet davasını açacağını söyledi.

10 YAŞINDA İŞKENCE ALTINDA

Şu anda Denizli’de yaşayan Adil Babaoğulları, Gönül D. ile yaklaşık 11 yıl evli kaldıktan sonra 4 sene önce resmi olarak boşandı. Mahkeme, 2 çocuğun velayetini anneye verirken, Babaoğulları memleketine döndü, anne Gönül D. Mustafa D ile ikinci evliliğini yaptı. Yeni kocasıyla Gazimağusa’da yaşayan Gönül D.’nin abisi, eski eniştesi olan Adil Babaoğulları’na çiftin 10 yaşındaki çocukları olan H.B’nin işkence gördüğüne dair fotoğraflar yolladı.

Kendisine atılan fotoğraflarda çocuğunun morarmış bacaklarını gören Adil Babaoğulları Denizli Adalet Sarayı'nın yolunu tuttu. Adalet sarayı önünde açıklama yapan Babaoğulları ise, bu olayın ilk olmadığını, daha önce çocuğun darp ve işkence gördüğünü ifade etti. Denizli Adalet Sarayı'na velayet davası açmak içen giden baba, çocukların velayetini almak istediğini ve çocuklarını işkenceden kurtarmak istediğini ifade etti.

GERÇEĞİ DAYILARI ORTAYA ÇIKARDI

Adil Babaoğulları, çocuğunun dayısı Hakan T.’nin kendisine önceki gece darp fotoğraflarını attığını söyledi.

Çocuğunun dövüldüğünü ve bacağında yaralar olduğunu ileri süren baba, 10 yaşındaki oğlu H.B.’den önce, 12 yaşındaki çocuğu İ.E.B’nin de darp edildiğini ileri sürdü. Kendisine gelen mesajda, küçük çocuğunun eski eşi ve şimdiki kocası tarafından darp edildiği, çocuğun bedeninde ise dayak ve işkence izleri olduğunu öne süren Adil Babaoğulları, çocuğun dayısı Hakan T., tarafından gece hastaneye götürüldüğünü ve darp raporu aldığını söyledi.

RAPORLARDA DARP VE YANMAZ BULGUSU VAR

Çocuklarının dayısı Hakan T.’nin Gazimağusa’da aldığı raporda yüzde 90 darp sonucu çıktığını ileri süren baba Adil Babaoğulları, “Biz normalde 5 senedir ayrıyız ama resmi olarak 4 sene önce boşandık. Mahkeme çocuklarımın velayetini anneye verdi. Geçen sene büyük oğlumu darp ettiler Türkiye’ye gönderdiler. Gece saat 02.00 gibi, boşandığım kadının abisinden görüntüler geldi. Çocuğun ayaklarında, yanma ve darp izleri, yüzde 90 darp raporları alındı. Şikayetçiyim, çocuklarımın bir an önce

Türkiye’ye getirilmesini istiyorum. Devlet bana yardımcı olsun. Velayet davasını açacağım. Büyük oğlum, Türkiye’ye geldiğinde darp izine rastlanmadı ama çocuğun dayısı bunu söyledi. Çocuğum da söyledi. Halının üstünden çıplak olarak, dizlerini sürte sürte yürütüyorlarmış. Dizlerinin yara bere içerisinde olduğunu söyledi. Yani çocuktur, gece altına yapmıştır. Gece kalkmışlar, oğlumu hortumla dövmüşler. Başında değilim, görmedim ama çocuk, bunları da kendi ağzıyla söyledi” diye konuştu.
Bu haber 473 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER