Çiftçiler Birliği Yasa Önerisi oy birliğiyle onaylandı

Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi polis örgütünün kuruluş görev ve yetkilerini düzenleyen yasa önerisi ile yasa tasarısını oy birliğiyle onayladı.
Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Yasa Önerisi’ni de oy birliğiyle onaylandı.

Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre, komite bugün UBP Milletvekili Komite Başkanı Ahmet Kaşif başkanlığında toplandı.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik) Yasa Tasarısı”, “Polis Örgütü (Kuruluş, Görev ve Yetkileri) (Değişiklik) Yasa Önerisi ile Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Yasa Önerisi’ni görüşerek oybirliğiyle onayladı.

Komite toplantısında Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Hazine ve Muhasebe Dairesi, Personel Dairesi, Polis Genel Müdürlüğü, Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, KKTC Emekli Polis Mensupları Derneği’nden yetkililer de hazır bulundu.

Kaşif’in başkanlık ettiği komite toplantısına UBP Milletvekili Esat Ergün Serdaroğlu ve CTP Milletvekili Erkut Şahali katıldı. Toplantıda bağımsız milletvekili Hasan Taçoy ve TDP Milletvekili Zeki Çeler de yer aldı.
Bu haber 426 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER