Erken genel seçimler 2018

Erken genel seçimler resmi tarihi geçen hafta belirlenip, seçim takvimi başladı. İki parti dışında altı parti milletvekili adaylarını da belirledi.
Erken genel seçimler resmi tarihi geçen hafta belirlenip, seçim takvimi başladı. İki parti dışında altı parti milletvekili adaylarını da belirledi. Öncelikle seçime katılacak olan parti ve adaylara başarılar diliyorum. Dört yüz (400) adayın yarışacağı bir seçim, vallahi çok çok fazla, ancak demokratik hak bu saygı duymalıyız. Bu seçim sürecinde ülke sorunları ve çözüm önerileri mi konuşulacak yoksa parti ve adaylar biri birlerini yerden yere mi vuracak? İlerleyen süreçlerde bunları daha net göreceğiz, alışıla gelmiş bir huy var, hükümet icraatlarını anlatır ve daha da neler yapacağını, muhalif olanlar ise hükümetin yaptıklarını eleştirir. Dar siyaset bu olsa gerek, hükümet isem halkımın istekleri doğrultusunda gereğini yaparım.
Siyasi partiler adaylarını belirlediği günden itibaren halkımız içerisinde, adaylar üzerinden tartışma başladı. Adaylar gerçek anlamda yeniliğin adresi mi yoksa yıpranmış isimler ile partiler bir yere varamayacak mı? 2013 de gerçekleştirilen erken genel seçimlerde nerde ise KKTC meclisinde ki milletvekillerinin yarısı değişti. Aradan dört yıl geçiyor ve partiler, halkımız değildir, yenilik şart demeye başladılar. Aklımıza gelen soru şu, halkımız geçen seçim yarı vekilleri değişti, ancak hizmette ve kalitede beklenen değişim olmadı, demek ki değişim ile yeterince sonuç alınamıyor. Bu günlerde halkımızın birçok kesiminde şu görüş var, tecrübe de çok önemli, göz ardı edilemez.
Hiçbir dönemde şu veya bu şekilde halkımızın sorunlarını konuşmayanlar, çözüm önerileri geliştirmeyenleri bu seçimde adaylar arasında görüyoruz, peki ama nasıl güvenelim diyor insanımız. Amaç ben vekil olayım değildir, mevcut sorunları hangi metot ile çözüm getireceğimiz olmalıdır. Ben bunu yeterince göremedim daha erken tabi ki ancak ilk intiba çok yetersiz, daha da ileri gidiyorum hayal kırıklıkları var.
Bu günlerde İSTİKRAR kelimesi daha da çok konuşulmaya başlandı. Partiler adaylarını ilan etmeden önce, İSTİKRARIN önemi çok konuşulmuyordu, şimdilerde konuşuluyor. Büyük parti ve küçük partiler de konuşulmaya başlandı, bunun nedenine bakmak gerekiyor. Benim fikrime göre tekrarlıyorum, ülke sorunlarının çözümleri hakkında fikir üretmeyenleri aday olarak halkımız görüyorsa yorum da İSTİKRAR ve GÜÇLÜ olur.
Günler ilerledikçe daha da yazacağız ben yine de demokrasinin gereği olarak seçime katılacak olan parti ve adaylara başarılar diliyorum.

Bu haber 1837 defa okunmuştur

:

:

:

: