“Siyasette şans yoktur”

Adadan Dış Bakış’ta dün konuğum aday sıralaması yapılırken DP üyelerinden ülke genelinde en yüksek oyu alan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu oldu.
Adadan Dış Bakış’ta dün konuğum aday sıralaması yapılırken DP üyelerinden ülke genelinde en yüksek oyu alan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu oldu.
Demokrat Parti’nin Gazimağusa 1. Sıradan milletvekili adayı olan Ataoğlu’na, kamuoyunda tartışılan anketleri sordum. “Demokrat Parti’nin barajı geçemeyeceği” iddialarına ne diyorsunuz dedim…
Ataoğlu’nun yanıtı netti. Bu söylentilerin daha önceki seçimlerde de çıkarıldığını söyleyen Ataoğlu, tüm bunlara rağmen Demokrat Parti’nin her seçim döneminde oyunu katlayarak artırdığını söyledi. Bu seçim döneminde de en az yüzde 13-15 bandında oy alacağını kaydetti.
7 Ocak’ta seçim yapılması kararının kendisine olduğu kadar UBP’li bakanlar için de sürpriz olduğunu söyleyen Bakan Ataoğlu, bu tarihin henüz bütçe de geçirilemediği için önemli sıkıntılar yaratacağına işaret etti.
KKTC turizmde son 42 yılın en iyi sezonunu geçirdi. Oteller turistle doldu taştı. “Bu dönemin sizin bakanlığınıza denk gelmesi siyasetçi şansı mıdır” diye sordum Turizm Bakanı Ataoğlu’na…
“Şans milli piyangoda olur, siyasette şans olmaz” diyen Ataoğlu, yaptıklarını anlattı. “Elimizi taşın altına koymamız gerekiyordu. Biz elimizi değil, başımızı taşın altına koyduk. Kıbrıslı Türklerin yoğun olarak yaşadığı İngiltere pazarında, İran’da, Azarbeycan’da Türkiye’de, İsrail’de önemli etkinlikler gerçekleştirdik. Turist sayısında artış böyle yaşandı” diye konuştu.
Turist sayısındaki artışın Güney’de yarattığı rahatsızlığa dikkat çeken Ataoğlu, bunun da aşılması için turistleri İsrail’den Adana üzerinden KKTC’ye getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
Turistlerin Güney’den buraya gelmeleriyle Türkiye üzerinden gelmeleri arasındaki zaman farkının en fazla yarım saat olduğunu belirten Ataoğlu, KKTC’ye yönelik Rum tarafından yapılan kara propagandaya dikkat çekti.
Ülkede herkesin şikayet ettiği yüksek bilet fiyatlarını da sordum Ataoğlu’na… Sefer sayılarının artırılarak fiyatlarda bir gevşeme yaratılsa da henüz istenilen noktaya gelmediğini kabul eden Bakan Ataoğlu, bu çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Önümüzdeki yıl KKTC ile Alanya arasında gemi seferi olacağını kaydeden Turizm Bakanı, bunun da uçak yolculuğuna karşı önemli bir alternatif olacağını ifade etti.
Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın hep daha az konuşulan çevre bölümüyle ilgili sorulara da açık yüreklilik cevap veren Ataoğlu, ülke genelini kapsayan temizlik etkinliklerini anlattı.
Program bitti yayından çıktıktan sonra Bakan Ataoğlu, “müzeleri ayağa kaldırdık, yaptıklarımızı anlatmaya 90 dakika yetmedi” diye hayıflandı,
Yazının başında sorduğum soruya gelirsek, turizmde rekorların kırıldığı bir yıl seçime gitmek o bakanlığı yöneten Ataoğlu’na şans olur mu?
Siyasette şansa inanmayan Bakan Fikri Ataoğlu, yapılan icraatların karşılığını bulacağına inanıyor.
Bunu 7 Ocak akşamı hep beraber biz de yaşayarak göreceğiz.
Bu haber 388 defa okunmuştur

:

:

:

: