Facebook'un 'Fikir Babaları', İlk Bitcoin Milyarderleri Oldular!

Facebook'un kendi fikirleri olduğunu iddia ederek Zuckerberg'e dava açan ve 65 milyon dolar tazminat alan Winklevoss kardeşler, doğru yatırımları sayesinde ilk Bitcoin milyarderleri oldular.

Cameron ve Tyler Winklevoss ikiz kardeşler, ilk kez 2006 yılında adlarından bahsettirmişti. Mark Zuckerberg’e dava açan kardeşler, Zuckerberg’in Facebook’u kendi fikirlerini çalarak oluşturduğunu iddia etmişti. Facebook ile 65 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan kardeşler, şimdi o parayla gerçekleştirdikleri yatırım sayesinde ilk Bitcoin milyarderleri oldular.

 

Winklevoss kardeşler, Facebook’tan aldıkları tazminat ile 2013 yılında Bitcoin’e 11 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirdiler. Aradan geçen 4 yılda Bitcoin onlarca, yüzlerce hatta binlerce kat değer kazandı ve ikizler ilk Bitcoin milyarderleri oldular.

 

Cameron ve Tyler Winklevoss, 2015 yılında, anlaşmadan kalan paralarının bir kısmı ile dünyanın ilk lisanslı Bitcoin borsası olan Gemini’yi kurdular. Dijital paralar için Nasdaq ya da NYSE benzeri bir borsa kurmak istediklerini söyleyen Tyler, Bitcoin’in altından daha değerli bir yatırım aracı olduğunu belirtiyor.

Bitcoin an itibari ile 11 bin 600 doların üzerinde bir değerden işlem görüyor. Bilmeyenler için fazla şaşırtıcı gelebilir ancak Bitcoin, 1 Ocak 2017 tarihinde 1000 doların altında bir değere sahipti. Bu da Bitcoin’in daha bir yıl bile geçmeden 12 kata yakın değer kazandığını gösteriyor.

Bu haber 65 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER