Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a büyük şerefsizlik

Erdoğan atmış beş yıl aradan sonra ziyaret ettiği Yunanistan da ciddi bir gerginlik ile karşılandı, geçen yazıda da yazmıştım.
Erdoğan atmış beş yıl aradan sonra ziyaret ettiği Yunanistan da ciddi bir gerginlik ile karşılandı, geçen yazıda da yazmıştım. Yunan basının da o şerefsizce gazetelere taşınan karikatür, malum Afrika gazetesi tarafından KKTC basınına da taşındı. Saygısızlığın bu kadarına da pes be kardeşim, buna düşmanlık, bu ne hazımsızlık, bu ne işbirlikçiliği.
Türkiye, üzerinde oynanan oyunlar yetmezmiş gibi, bizim içimizdekiler de bunlara alet oluyor ve saldırgan hale geçebiliyorlar, gazetecilik mi bu batsın sizin gazetecilik anlayışlınız. Önce insan olmayı denemelisiniz, onda başarılı olur iseniz o zaman daha da anlaşılır olursunuz. Rum Yunan ikilisi, Erdoğan’ı sevmiyor olabilir, o şerefsiz karikatürü çizenlerde sevmiyor, yayınlayanlarda sevmiyor, ahlak kurallarına uygun mu bu ki KKTC de Afrika gazetesi bunu yayınlayabiliyor.
Etik kurallar olmalı ve uygulanmalı, KKTC başsavcılığının buna tepkisi ne olacak, merak ediyorum. Yoksa bizim ülke özgürdür her yayını yapabilmekte, bunu anlamak istiyoruz. Seçilmiş cumhurbaşkanına herkes saygı duymak zorunda, sevseniz veya sevmeseniz. KKTC yargısı dedikodu haberciliğine fikir özgürlüğü diye bakıp karar da alabiliyor, katılmıyorum.
KKTC de sorgulanması gereken o kadar çok uygulama var ki!!!!
Türkiye cumhurbaşkanı ERDOĞAN, bu karikatür hakkında ne düşünmüş olacak, o bunlar gibileri çok görüyordur ancak, mevzu KKTC olunca e orda dur demek gerekiyor, çünkü saygısızlığın böylesi de kabul edilemez.
200-300 adet gazete satanlarda ülkede algı yaratıp KKTC ile Türkiye’nin arasını açmaya çalışıyor olabilirler, çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu dönem belki de her dönemden de hassas.
Bizler Türkiye Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A yapılan bu saygısızlığı en şiddetli bir şekilde kınıyoruz, KKTC hukuk sisteminin devreye girmesini bekliyoruz, hiçbir kimse aşağılayıcı yayın yapamaz, KKTC polis ve savcısı yasal çerçevede yapması gerekeni yapmalıdır, bekliyoruz. Yasalar yetersiz ise KKTC meclisine yeni dönemde büyük görev düşecektir, etik kural bekliyoruz.

Bu haber 513 defa okunmuştur

:

:

:

: