Microsoft'dan Google Chrome'a darbe!

Microsoft, Google Chrome yükleyicisini Microsoft Store'dan kaldırdı.

Google, Microsoft Store'da Google Chrome Yükleyici adlı bir uygulamayı yayımladı. Bununla birlikte adı, Google tarayıcısının bir UWP sürümünde gizli değil. Uygulama, masaüstüne tarayıcının doğrudan indirebileceği bir kısayol yerleştirir. Microsoft, şimdi bu uygulamayı mağazasından kaldırdı.

Microsoft, uygulamanın yayımlanmasından kısa bir süre sonra yükleyiciyi geri çektiğini doğruladı. Bir sözcü, gerekli kalite olmadığı ve sadece bir bağlantı uygulamasında oluştuğu için Chrome yükleyiciyi kaldırdıklarını söyledi. Sözcü, uygulamanın Microsoft Store'un kalite kontrollerini nasıl geçebileceği hakkında konuşmak istemedi.

The Verge, Google'ın Chrome yükleyicisini, Microsoft Store'daki sahte Chrome uygulamalarına karşı koymasını sağladığını iddia ediyor. Kendilerini 'daha kolay, daha hafif ve hızlı tarayıcılar' olarak konumlandıran ve 'Google tabanlı arama motoru' kullanan 'Chrome-o' gibi uygulamalar da var.

 

 

KAYNAK:http://www.teknolojioku.com/yazilim/microsoft-google-chrome-yukleyicisini-microsoft-storedan-kaldiriyor-5a3b6902f0fd0a36b816aad3

Bu haber 42 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER