“Yöresel ürünler desteklenerek tescillenecek'

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları, 7 Ocak seçim çalışmaları çerçevesinde Kıbrıs Türk Sanayi Odası’na (KTSO) ziyarette bulundu.
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları, 7 Ocak seçim çalışmaları çerçevesinde Kıbrıs Türk Sanayi Odası’na (KTSO) ziyarette bulundu.

Ziyarette, sanayinin önemi, yerli üretimin korunması, sanayicilerin sorunları ve TDP’nin bu konulara yönelik çözüm projeleri konuşuldu, TDP’nin Katılımcı Vizyon Kitabı anlatıldı.

TDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, TDP Başkanı Cemal Özyiğit, ülkedeki yerli üretime dayalı sanayinin artması, çeşitlenmesi ve haksız rekabete yol açan ithalatın denetlenmesi için kararlı bir tutum izleyeceklerini vurguladı. Sanayi ve üretimin ülkeler için önemine dikkat çeken Özyiğit, dışa bağımlılıktan kurtulmanın yolunun yerli üretime sahip çıkmak olduğunu söyledi.

Hellimin tescillenmesinde TDP'nin de Sanayi Odası ile birlikte ciddi bir çaba gösterdiğini anımsatan Özyiğit, TDP Katılımcı Vizyon Kitabı’nda niş ürünler başlığı altında belirtildiği gibi, diğer süt ve süt ürünleri, narenciye ve zeytin gibi ürünlerin tescili için de kararlı bir şekilde mücadele vereceklerini ifade etti. TDP'nin yöresel ürünlerin üretimini destekleyerek, bu ürünlerin tescil edilmesini teşvik ederek, denetimlerinin akredite olmuş bağımsız kuruluşlar tarafından yapılmasını sağlayacağını belirten Özyiğit, bu konuda Kıbrıs Türk Sanayi Odası tarafından bugüne kadar yapılan çalışmaların iş birliği ile ileri götürüleceğini kaydetti.
Cemal Özyiğit, ülkede toplu iş sözleşmelerinin usulüne uygun yapılıp, uygulanmadığına dikkat çekerek, iş akdinin karşılıklı olması gerektiğini belirterek, bunun yanı sıra, çalışanların hak ettiği ücretler ve çalışma koşulları için de özelde sendikalaşmanın önünü açacaklarını vurguladı.

Özyiğit, Türkiye ve 3. ülkelerden çalışmak için gelen kişilerin de hak ettiği ücretleri almaları için girişimde bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber 31 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER