Android akıllı telefonların Microsoft Store hakimiyeti!

2018 yılına girilmesi ile birlikte Microsoftçevrimiçi mağazasında çeşitli değişikliklere gitmiş durumda. Microsoft Store üzerinde artık Windows Phone olarak sadece HP Elite x3 ve Alcatel IDOL 4S satıştayken, Acer Liquid Jade Primo ve Acer Liquid M330 ise satıştan kaldırıldı. Platform artık Android akıllı telefonların hakimiyetinde!

 

Microsoft Store, Windows Phone cihazlardan çok Android satıyor!

Acer Liquid Jade Primo, Windows 10 Mobile ile birlikte sunulan orijinal amiral gemisi akıllı telefonlardan birisiydi. Kullanıcıların telefonu bir monitöre takarak masaüstü bilgisayar gibi kullanmasını sağlayan Continuum özelliğine de sahip olan cihaz, istasyonu ve diğer bileşenleri ile geliyordu. Snapdragon 210 tabanlı Liquid M330 ise 99 dolar olan fiyatı ile bütçe dostu bir modeldi.

Microsoft Store

İki Acer mobilinin mağaza listelemesinden çıkartılması ile birlikte Android cihaz sayısı Windows cihaz sayısını geçti. Bu anlamda Windows 10 Mobile mobil işletim sisteminin yok oluşu yolunda bir adım adım daha atıldı desek sanırız yanlış olmayacaktır. Şirket açıkça, ipini çektiği kendi platformu yerine Android’e odaklanmayı sürdürüyor.

Satışta olan amiral gemisi modellerin ise Qualcomm Snapdragon 820 ve 4 GB RAM ile birlikte geldiğini not olarak düşelim. Alcatel IDOL 4S modeli 169 dolardan satılırken, HP Elite x3 modelinin ise 2019 yılına kadar satışta olacağının sözü veriliyor.

Bu haber 45 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER