AKACAN’DAN İKTİDAR VAATLERİ

UBP Girne Milletvekili Adayı Bulut Akacan, ekonomiden sosyal konulara kadar birçok önemli konu ile ilgili açıklamalarda bulundu
UBP Girne Milletvekili Adayı Bulut Akacan, ekonomiden sosyal konulara kadar birçok önemli konu ile ilgili açıklamalarda bulundu

Ulusal Birlik Partisi Girne Milletvekili Adayı Bulut Akacan, ekonomiden sosyal konulara kadar birçok önemli konu ile ilgili açıklamalarda bulundu; halkın takdiriyle milletvekili seçilirse neler yapacağını anlattı ve planlanan icraatlardan bahsetti.
Kısa vadeli plan olarak hükümete gelir gelmez, dövize hemen bir çare bulacaklarını ve ikinci çözüm odaklı planlarının ise faiz olayı olduğunu ifade eden Akacan, Katılım Bankacılığı Yasası’nın geçtiğini ve ülkemize finansman getirecek çalışmalara ağırlık verileceğini vurguladı. Bunun nedeninin de iş insanının en önemli ihtiyacının finansal kaynak olduğunu, sermaye olduktan sonra iş insanlarımızın çok işler başarabileceğini belirtti.Bu şekilde yeni yatırımlar ile işssizliğe de çare bulunabileceğini dile getirdi.

“TURİZM SEKTÖRÜNE YENİ BİR YÖN VERİLECEK”

Akacan ayrıca, turizm sektörüne yeni bir yön verilecek, turizm potansiyelinin arttırılması yolunda; yeni stratejilerle yatak kapasitesini 23 bin seviyelerinden 30 bin seviyelerine yükselterek, özel ilgi turizmi teşvik edilecek, kentsel ve yöresel markalaşmaya gidilerek, turizm sezonu 4 mevsim canlı tutularak turist sayımız 5 yıllık bir projeksiyonla 1 milyondan 2 milyon seviyelerine çıkarılması hedeflenmektedir. Turizm sektöründeki büyümeye paralel olarak işsizlik sorununa da çözüm olacaktır.

‘’KADINA ŞİDDETE SON’’

Ulusal Birlik Partisi çatısı altında olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getiren Akacan, Kadına Karşı Şiddetle Mücadele’ye yönelik ülkede ilk ve en geniş kapsamlı çalıştayı yaparak kadına yönelik şiddete karşı, Panik Butonu hizmeti hayata geçirildiğini, ayrıca Kira Desteği ve Adli Yardım gibi düzenlemelerin ise 2018 yılında hayata geçmeye hazır hale getirildiğini ifade eden Akacan, UBP’nin bu konuda çok önemli projelerinin olduğunu ifade etti.

“ENGELSİZ TOPLUM VE ÇOCUK SAĞLIĞI İÇİN YENİ ADIMLAR ATILIYOR”
Sağlığın devlet tarafında verilen en temel hizmet olduğunu belirten Akacan, UBP’nin 2018 yılındaki en önemli hedeflerinin toplam 5 ilçede 5 yeni devlet hastanesini aynı dönemde inşa ederek var olan sorunları çözeceklerini ve bunların yanında, Alkol ve Madde Bağımlıları Tedavi Merkezi (AMATEM) hayata geçirileceğini dile getirdi. Altyapı sıkıntılarının giderilmesi yanında, sağlık çalışanlarımızın özlük hakları ile ilgili yasal konulara da çözümler üretecek ve sağlık çalışanlarımızın da sorunlarını ortadan kaldıracağını belirtti.

Akacan ayrıca engelli vatandaşlarımızın haklarının korunmasının çok önemli olduğunu ve onları yaşamdan kopmadan, dışlanmadan, ayrımcılığı engelleyerek yaşam kalitelerini arttırmamız gerektiğini belirtti. UBP‘nin Yeni kalkınma dönemi hedefleri içerisinde olan I. Etap inşaatı tamamlanan Engelsiz Yaşam Evi'nin 2. Etap Projesi en kısa sürede tamamlanıp, engelli gençlerin hizmetine sunulmasından mutluluk duyduğunu, kendisinin de kurucusu olduğu ÇOHAV ( Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma Önleme Ve Tedavi Vakfı ) olarak çocuk sağlığı ile çok yakından ilgilendiğini dile getirdi
Bu haber 51 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER