Haydi sandığa…

Kıbrıs Türk halkı bugün Cumhuriyet Meclisi’ndeki 50 temsilcisini belirlemek üzere sandığa gidiyor.
Kıbrıs Türk halkı bugün Cumhuriyet Meclisi’ndeki 50 temsilcisini belirlemek üzere sandığa gidiyor. 388 aday haftalardır vaatlerini gerek TV ekranlarında, gazete sayfalarında ve sosyal medyada, gerekse çarşı pazarda, meydanlarda anlatıp durdu.
Halk dinledi. Hiç söz söylemedi. Ama bugün söz sırası onların.
Bugün sandığa giden herkes siyaset kurumuna olan onca güvensizliğe rağmen, sorunların yine ancak siyaset yoluyla çözüleceğini biliyor.
Kıbrıs Türkü 1976 yılından bu yana yapılan 13 seçimde aradığı huzuru bulamamış olabilir. Ama 14’üncü seçimde de çarenin sandıktan başka bir yerde olmadığının farkında.
O yüzden boykot çağrılarına inat her Kıbrıs Türkü bugün vatandaşlık görevini yapmak üzere sandığa gitmelidir.
Bu sadece kendimize karşı değil, bu ülkenin geleceğine, yarın memleketi emanet edeceğimiz çocuklarımıza karşı yükümlülüğümüzdür.
YSK verilerine göre, 199 bin 551 kayıtlı seçmen var. Bu seçmenlerin ezici bir çoğunlukla sandığa gitmesi, gelecekle ilgili umutlarımızın yeniden yeşermesine neden olacaktır.
Hangi partiye oy verirse versin, kazanan ülke demokrasisi olacaktır.
Seçimin bir önemli unsuru da kadın adaylar. 388 aday arasında 117 kadın aday olması sevindirici ama dikkat…
Kadın adaylar da seçildikten sonra ‘erkekleşmemeli’… Kadın duyarlılığıyla meselelere eğilmeli. Çünkü biz ‘erkek siyasetinin’ bu ülkeye çok da fazla bir fayda sağlamadığını yıllar içinde yaşayarak gördük…
YSK tarafından aksi belirtilmediği sürece bugün saat 21.00’e kadar siyasetle ilgili yorum yapmak yasak.
Akşam 21.00’den sonra ise yasak kalkar kalkmaz Ada Tv ekranında bütün gece birlikte olacağız.
Tüm cepheleriyle siyasetin tansiyonunu elimizde tutacağız. Parti genel merkezlerine bağlantılar yapıp, yorumlar alacağız. İlk sonuçlar, en son haberler, kulisler, hükümet hesapları hep gündemimiz olacak.
Kimseye söz vermeyin. İddialıyız. Ada TV ekranlarında deneyimli haber ekibi ve yorumcu kadrosuyla, siyasetin yönünü dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışacağız.
Umarım bu Pazar ülke için, bugüne kadar yaşadığımız tüm sorunlar için, çözüm yollarının açıldığı bir gün olur.
Kıbrıs için en iyisi, en hayırlısı, en umutlusu olur.
Daha mutlu yarınlar için...
Haydi sandığa…Bu haber 235 defa okunmuştur

:

:

:

: