YÜKSEK TANSİYON

Siyaset tansiyonu yükseliyor.
HP Genel Başkanı Özersay, milletvekili seçilemedikleri için dokunulmazlıkları düşen bazı bakanlar için polise şikayette bulunduklarını açıklarken, CTP Milletvekili Erkut Şahali Ada TV’de yaptığı açıklamada Başbakan’ın mal varlığıyla ilgili “Laboratuvar ortamında incelemelidir” dedi.

Yine Ada TV’ye konuşan UBP’nin yeni Lefkoşa Milletvekili Amcaoğlu ise seçimin üzerinden 24 saat geçmeden UBP ile hükümet kurmayacağını açıklayan muhalefeti eleştirdi.

ÖZERSAY’DAN SUÇ DUYURUSU

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, seçimi kazanamayan bazı eski bakanlar hakkında suç duyurusuna bulundu. Sosyal medyadan paylaşımda bulunan Kudret Özersay şunları söyledi: Seçimi kazanamayan ve milletvekili olamayan bazı eski bakanların artık dokunulmazlık zırhı olmayacak. Hatta artık bu zırh yok. Bu nedenle az önce itibarıyla haklarında devleti zararı uğrattıkları gerekçesiyle polise şikayette bulunduk. Biz söylediklerimizi sırf söylemiş olmak için söylemedik. Yapmak yönünde irademiz vardır. Gereğini yapmaya devam edeceğiz.”

LABORATUVARLIK SÖZLER!

CTP Milletvekili Erkut Şahali Adanın Nabzı’nda Nihan Yücel’in sorularını yanıtladı. Başbakan Hüseyin Özgürgün’e sert eleştiriler yönelten Şahali, “Özgürgün laboratuvar ortamında incelenmelidir” dedi.

CTP’li Şahali, UBP ile hükümette yer almayış gerekçelerini şöyle açıklık getirdi:

“Sanıyorum iki ay içinde tüm siyasiler mal beyanında bulunacak. Ancak Sayın Özgürgün’ün bir önceki beyanıyla şimdiki beyanını arasında farklılığı ortaya koyan herhangi bir durum söz konusu olmayacak, eğer dört başı mamur bir sorgulama sürece olmaz ise… Sayın Özgürgün bu biçimiyle de mercek altına alınması gereken ve laboratuvar ortamında incelenmesi gereken bir konumdadır. Çünkü düşünün bir siyasi kamu görevlisinin kazancı bellidir. Kazancını açıklamak, seçim sürecinde buna açıklık getirmeyen Özgürgün’ü sorgulamak yeni Meclis’in görevi olacaktır” dedi.

AMCAOĞLU:UZUN SOLUKLU HÜKÜMET OLMAZ

UBP’den Lefkoşa Milletvekili seçilen Olgun Amcaoğlu ise Ada TV’den Haluk Doğandor’a yaptığı açıklamada, muhalefeti eleştirdi. Güçlü bir hükümet modeline ihtiyaç olduğunu söyleyen Amcaoğlu, “Halk iradesini göstermiştir. UBP yüzde 36’ya yakın oy oranıyla birinci parti olmuştur. Seçimlerin üzerinden 24 saat geçmeden muhalefet partilerinin yaptığı açıklamaların durumu ibret vericidir. Ne yazık ki 26-27 sayıyla uzun soluklu bir hükümet kurulması bu tablo imkansız kılıyor” dedi.
Bu haber 458 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER