İkinci bir hodri meydan

Star Kıbrıs, “Devletten vergi kaçıran uyanık direktörün, 7 ocak seçimlerinde milletvekili adayı olan Ahmet Hüdaoğlu olduğunu” açıklamıştı.
Star Kıbrıs, “Devletten vergi kaçıran uyanık direktörün, 7 ocak seçimlerinde milletvekili adayı olan Ahmet Hüdaoğlu olduğunu” açıklamıştı. “Vergisini ödemeyip devletten af isteyen, vatandaşı mağdur edip mahkemede ‘zaman aşımı’ diyen” Hüdaoğlu’nun nasıl milletvekili adayı olabildiğini sorgulayan Star Kıbrıs, gündem yaratmıştı.
Sayın Hüdaoğlu ve ortağı Özalp Nailer, Star Kıbrıs Gazetesi’ne, gazetenin sahibi Ali Özmen Safa’ya ve bana dava açmışlar.
Gazetelerin doğru bildiğini yazması ne zamandır suç oldu. Gazetecilik ilkeleri ve Basın Yasası açık. Yasa, halkı bilgilendirmesi için gazetecilere bir özgürlük ve güvence sağlıyor. Elbette kimsenin hukukunu çiğnemeden, hakaret etmeden…
Sayın Hüdaoğlu, mahkemede Star Kıbrıs’ın haberindeki hangi bölümün gerçek dışı olduğunu anlatmak zorunda kalacak.
Vergisini ödemeyip aftan yararlanmadı mı?
Yönettiği şirketle vatandaşı mağdur edince, hakkında açılan davalarda zaman aşımı istemedi mi?
Bunları belgesiyle kamuoyuna anlatacak.
Star Kıbrıs, 7 Ocak seçimlerinde milletvekili adaylığına soyunan birinin, bu özgeçmişini hatırlatarak, haber yapmıştır.
Star Kıbrıs ve Ada TV kurulduğu günden bu yana “Güçlünün değil, haklının yanında olma” prensibiyle olaylara yaklaşmış, doğru ve objektif habercilik anlayışından bir an olsun ödün vermemiştir.
Bu hem Star Kıbrıs’ın hem de Ada TV’nin, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa aracılığıyla halka verdiği taahhüttür.
Sayın Hüdaoğlu hakkındaki iddialarla ilgili kamuoyuna yaptığı açıklamaların ardından, “Yalanımızı ispat et Star Kıbrıs’ı kapatalım. İspat edemezsen özür dile ve milletvekili adaylığından çekil” diye seslenmiştik.
Star Kıbrıs’ın ‘hodri meydan’ diye 22 Aralık’ta manşetine taşıdığı bu çağrının ardından hakkımızda açılan davaların ardından bir kez daha buradan açıkça yazıyoruz.
Sayın Hüdaoğlu’na ikinci kez “hodri meydan” diyoruz. Star Kıbrıs aynı noktadadır. Haberinin doğruluğunun arkasında duruyor.
Eğer haberin yalan olduğunu ispatlarsanız, bu gazeteyi kapatmaya hazır olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz.
Ama tersi olursa siz ne yapacaksınız?
Bu davayı açarken bunun da yanıtını düşünmüş olmalısınız…
O yanıtı en kısa zamanda sizden bekliyoruz…
Bu haber 498 defa okunmuştur

:

:

:

: