Allah, yar ve yardımcınız olsun

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti milletvekilliği genel seçimleri bitmiş Mecliste yemin töreni yapılmış yasama yenilenmiş görev başlamıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti milletvekilliği genel seçimleri bitmiş Mecliste yemin töreni yapılmış yasama yenilenmiş görev başlamıştır. Ancak görev başlarken yemin esnasında her zamanki huyun tekrarlanacağı bilindiği ve Türkiye Afrin operasyonu Zeytin Dalı Harekatı için bir gün öncesi sosyal medyada CTP'li bir milletvekilin Türkiye'yi suçlayıcı yazılımı ile aşikar olan ve beklenen bir durumdu... Nitekim dikkatleri bu yıl da sakıncalı kendine has zihniyeti ile CTP mensubu kadın Milletvekilinin yemini yine olay yaratan olmuştur... Mevzu bahis kadın milletvekili kürsüye gelmeden Ulusal Birlik Partisi milletvekillerinin o an için salonu terk ederek onu protesto ettikleri görülmüştür... Kürsüde yemin evveli ve yemin sonrası atılan slogan hiç de hoş karşılanan olmadığı gibi bahse konu kişinin yine kendi siyasal Partisi disiplinine uymadığının açık bir göstergesi olmuştur...
4'lü Hükümet kurma çalışmaları sürdürülür mü sürdürülmez mi izlemeye devam ediyoruz... Son yapılan 4 parti Başkan'ının HP Genel Merkezindeki açıklaması tüm yaşanan olaylara rağmen görüşmeleri sürdüreceği yönünde olmuştur... Ancak sosyal medya üzerinden yapılan ve gazetelerde haber olarak yayımlanan görüşlere göre Demokrat Parti tabanın meydana gelen hadiselerden hoşnutsuz oldukları gözlemlenmektedir... Bu arada hepsinden önemlisi Türkiye'de Zeytin Dalı Harekâtı ile Afrin operasyonda dördüncü güne gelinmiştir... Kaç gündür hava ve kara harekâtı devam etmektedir... Bütün bu gelişmelere duyarsız kalmak mümkün değildir.
KKTC, yani ülkemizde yaşayan yeri, ana yurdu Türkiye'de sınıra yakın olanlar vardır. Sabah sabah gelip köyde bizimkiler harekatı yakından görüyorlar fotoğraf çekiyorlar diyen çalışanımızın, milli duygularının derinliğine bakıp düşüncelerinin özünde ve milli duygularının gücünde yaşasın Türkiye ve Mehmetçik deyişinde kayboluyorsunuz.
Ülkemiz insanı bu günkü barış ortamına kolay gelmemiştir. Bekledim de gelmedi diye Güney Kıbrıs'ın sınırlarından Kuzeye 1963 yıllarında Türkiye'ye Kıbrıs'a çıkarma yapamaz diyen Rumlara cevaben 1974 yılında cevap verilmiştir. Aynen bu gün Sayın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ' 'DURDUK, DURDUK... BİR GECE ANSIZIN VURDUK' deyişindeki kararlılıkta olduğu gibi... Ülkemizdeki bir gazete manşeti hakkındaki ifadeleri ise yerinde ve sorumluluk anlayışındadır. Kimsenin Türkiye için söz söylemeye hakkı yoktur. Bu sivil vatandaştan başlayarak ülkenin Meclis'ine kadar giden yoldaki herkes için geçerli olması gerekendir... Türkiye 20 Temmuz Barış Harekâtı ile ülkemizdeki 44 yıldır süregelen barışı sağlamıştır. KKTC'ni tek tanıyan ve Kıbrıslı Türkleri sosyal ve ekonomik yönden sınırsız desteği ile taçlandırılan, ülkemizin hem siyasilerinin hem de halkın bütününde yazılı ve görsel basında Türkiye'ye karşı tutumlarında kendilerini bir noktada sorumlu kılan olmuştur... Kıbrıslı Türkler olarak Türkiye sınırları için tehlike teşkil eden her olayda alınan her kararda Afrin'de olduğu gibi Mehmetçiğin yanında olduğumuzu her fırsatta yineleyenler olduğumuzu tekrarda fayda vardır.
Afrin'ne gelince Türkiye sınırında yer alan bir Suriye kenti. Nüfusu içerisinde çoğunluğu Kürt olmak üzere Arap ve Türkmenler de var. Hatay ve Kilis ile sınırı olan bakıldığı zaman yakinen görülebilen bir yer... Afrin Türkiye için çok önemli bir konumda... 'Afrin Türkiye için önemli çünkü Hatay ve Kilis'in tam karşısında ve bu sınırın terör örgütü PKK uzantısı YPG'nin elinde olmasını istemiyor... YPG için önemli çünkü burası Akdeniz'e açılan kapı. ABD için önemli çünkü sınırımızda planladığı Kürt devletinin Akdeniz'e kadar uzanmasını istiyor. Rusya için önemli çünkü destekçisi olduğu Esad'a muhalif ÖSO'nun eline geçsin istemiyor.' Haberleri gazete kupürlerinde yer alan sebeplerdir... Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlet olup mücadelesinden zaferle çıkacak olandır... Allah Türkiye'nin yar ve yardımcısı olsun ...
Bu haber 2003 defa okunmuştur

:

:

:

: