Sosyal medyada erkek olarak tanıştığı kişi kadın çıktı!

Sosyal medya yoluyla tanıştığı kişinin erkek değil kadın olduğunu anlayan Ş.Ö. adlı kadın, sahte kişiyle 3 yıl boyunca WhatsApp üzerinden sohbet etti. Dolandırıcı S.K. isimli kadın “Kaan Yıldız” adıyla bir profil oluşturarak sosyal medya aracılığıyla genç kızları kandırarak onları dolandırmaya başladı. S.K. kadınları çeşitli yalanlarla kandırarak onlardan birçok hediye ve fazlaca miktar para elde etti.
En son kurbanlarından biri olan Ş.Ö.‘den 4.300 TL ve fazlasını kazanmış. Bağcılar’da yaşayan S.K. parayı “Kaan Yıldız“ın ablası olarak tanıtmış ve elden almış. İşlemi gerçekleştiren S.K. ise, olayın ardından parayı kendi banka hesabına yatırmış. Ş.Ö. ile aralarında yazışmalar bir süre daha devam ederken, bu süre içinde Ş.Ö. özel fotoğraflarını Whatsapp üzerinden S.K.‘ya göndermiş.

Bunun yanında S.K. iş kuracağını ve 300 bin TL paraya ihtiyacı olduğunu söylese de, Ş.Ö. o kadar parasının olmadığını söyleyerek 30 bin TL göndermiş.

Sosyal medya dolandırıcılığı ortaya çıktı!

Bu son para gönderiminden sonra Ş.Ö. dolandırıldığını anlıyor. Dolandırıcılığın anlaşılması üzerine, S.K. özel fotoğraflarını yayınlayacağını söyleyerek şantaj yaparak Ş.Ö.‘den 300 bin TL istemeye devam etmiş.

Eh, olay bu noktaya dayanınca da Ş.Ö.‘nün şikayeti üzerine soruşturma açılmış. Yapılan soruşturmanın sonucunda Savcılık, S.K.‘nın birçok farklı erkek ismiyle insanları dolandırdığını ortaya çıkardı. Ayrıca S.K.‘nın şantaj ve dolandırıcılık suçlarından 3 yıldan 12 yıla kadar hapsi isteniyor.

Evli ve 2 çocuk annesi olduğu anlaşılan S.K. mahkemede pişman olduğunu ve aldığı bütün paraları geri teslim ettiğini belirtti. Aynı zamanda S.K. şantaj yapmadığını da söyledi. Mahkeme heyeti duruşmayı erteleme kararı aldı.
Bu haber 136 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER