Herşeyi sevebilmek mutluluktur

Her sabah olduğu gibi bu sabahta kuşların sesi ile uyandım. ötüşleri kulağıma birbirinden güzel şarkılar gibi geliyor.Baharın gelişi ile hanımelimiz ve portakal çiçeklerimin açması ile güzelim kokuyu içime çekiyorum.Kendi ellerimle yetiştirdiğim ve gözüm gibi baktığım bahçemdeki ağaçlarım, birçok kuşun yuvası oldu.

Her sabah olduğu gibi bu sabahta kuşların sesi ile uyandım. ötüşleri kulağıma birbirinden güzel şarkılar gibi geliyor.Baharın gelişi ile hanımelimiz ve portakal çiçeklerimin açması ile güzelim kokuyu içime çekiyorum.Kendi ellerimle yetiştirdiğim ve gözüm gibi baktığım bahçemdeki ağaçlarım, birçok kuşun yuvası oldu. Bana apayrı bir haz veriyor. Doğada yaşanan canlı varlıkların mutluluğu benim mutluluğumu arttırıyor, yaşama kaynağım oluyor.
Bugün güne büyük bir heyecanla başladım. Yıllardır kalemimden birçok kelimeler döküldü ama bu başka bir tat başka bir heyecan tıpkı bir çocuğun ilkokula başladığı gibi. Sizinle buluşmak, sizinle çok özel bir köprü oluşturmak büyük bir heyecan büyün bir mutluluk kaynağı oldu.bu ilk buluşmamızda bana bu fırsatı tanıyanlara ve size milyonlarca teşekkürler…bugüne kadar yaşadıklarım,okuduklarım, gözlerim içimde olan uçsuz bucaksız sevgim,insanca doğaya çevreye sevginin yüceliğinin insanca doğaya harmanlandığı taktirde ne büyük mucizeler yarattığını dile getirmeye çalışacağım.sevginin saygının yanına paylaşımı da eklersek işte o zamandır ki içimizi bir huzurla ,karışık mutluluk sarar .İnsanlar, hayvanlar, bitkiler ayni nefesten geçer.Eşit şartlarda birbirimize ihtiyacımız vardır.sevgiyle,mantıkla insanlar hareket ederse yaşlanan dünyamızı güzelleştirebiliriz.sevgiyle atılan her adım mutluluktur,mutluluk mutluluğu doğurur ve yaşamın anlamı vazgeçilmez olur.Güne güler yüzle başlarsak en güzel kokuları içimize çekersek , biraz yürüyüş ve sağlıklı bir kahvaltı güzel bir müzik eşliğinde yaparsak, karşımıza çıkan herkese selam verirsek gün boyu başaramayacağımız iş yoktur.Kendini seven kendine güvenen mışlarla muşlarla hareket etmeyen insan, her şeyi sevmesini ,paylaşmasını bilen insandır.Bunun yanına birde aşkı eklerse olağan üstü başarılara imza atılır.
Birkaç günden beri Güzelyurt Lefkoşa arası seyahat ederken gelincik tarlaları dikkatimi çekti.Birkaç yıldan beri özlemini çekiyordum.üç gün önce Serhatköy’ü geçer geçmez bir gelincik tarlası dikkatimi çekti.Yol kenarında duran iki çiftçi ve bir traktör ne yazık ki tohum vermelerine müsaade etmeden traktörle hepsini yok ettiler .Bu beni çok üzdü,bu işlem bir hafta sonra yapılmış olsaydı oluşan tohumlar tarlaya düşecek gelecek yıllarda da ayni manzara ile karşılaşacaktık.Bugün ayni istikamette biraz daha ileride inanılmaz güzel başka bir gelincik tarlası ile karşılaştım.Her zaman yanımda taşıdığım makinemi aldım ve yol kenarına park ettiğim arabamdan indim.Birkaç kareden sonra yanımda birileri olsaydı kendimi de görüntülerdim düşüncesi içindeyken karşımda bu güzelliği benim gibi görüntüleyen güzel bir insanla karşılaştım.Selamlaştıktan sonra bu güzelim görüntüleri birlikte paylaştık.Sizinle de paylaşmak istedim. Birkaç yıldan beri hasrettik bu güzelliğe. Yağmurun bereketi ile toprak ana yüzümüzü güldürdü. Rengârenk bitkileriyle, çiçekleriyle bize mutluluk verdi. Ne güzel bir adada yaşıyoruz. Bu güzelliği korumak geliştirmek bizim elimizde

Sizi Seviyorum
O insan ki
sorumluluğunu bilmez
sevgiye soyunamazSELAM
Geç yüreğini
Sevgi ile
Selamla doldur
Kuşları ağaçları sev
Selam ver
Gökyüzünü
Denizi sev
Selam ver
Taşı toprağı sev
Selam ver
Yaşlıları çocukları
Kimsesizleri
İnsanlığı sev
Selam ver
Ya hayvanları
Ne var ne yok
Her şeyi yürekten kucakla
Her şeyi ama her şeyi sev
Selam ver
Bu haber 4993 defa okunmuştur

:

:

:

: