40. Hükümet’e dair sosyal mecraya yansıyanlar.

Yarın hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşündüğüm yeni bir döneme giriyoruz.
Yarın hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşündüğüm yeni bir döneme
giriyoruz.
Yeni bir hükümet, ve bu hükümetin yılların kronikleşmiş sorunlarının çözümü için ortaya koyacağı performans bu nokta da çok önemli.
Peki başka ne önemli?
Halkın vereceği destek ve dirayet çok önemli.
Çok doğaldır ki 40. hükümetin oluşmasına olumlu bakanların yanında olumsuz bakanlar da vardır.
Ve/ fakat günün sonunda bu hükümet herkesin hükümetidir.
Ve illa ki bir şansı hak ediyor.
İşte bugün sosyal mecrada Tufan Erhürman’ın Başbakanlığında kurulan 40. Hükümet üzerine yapılan yorumlardan derlediğim düşünceleri noktasına virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşmak istedim..

Prof Dr. Mehmet Çağlar. ( Eski Milletvekili) “ Bugün kurulan 4’lü koalisyon hükümeti ile birlikte toplumda yeni bir uzlaşı, hoşgörü ve üretim kültürü yaratma olasılığı oldukça yüksek. Daha demokratik, daha özgürlükçü, daha adil bir düzen yaratılması için bu hükümete fırsat ve destek vermek gerekir..”

Nezire Gürkan ( Gazeteci): “ Kim ne derse desin, oy ver veya verme, başarılı olur veya olmaz; ama artık yeni siyasi aktörler var... Dağıtarak değil konuşarak varolan, iş/arsa/terfi istemekten bile çekineceğiniz aktörler. Bu başlangıç, bundan sonra böyle.

Dr. Okan Dağlı (Hekim, Eski Milletvekili): Yeni hükümete koydukları vizyon doğrultusunda 'İnsan hakları, demokrasi, özgürlük, eşitlik' yolunda başarılar diliyoruz. Buna toplumlararası barışı da eklememiz gerektiğine inanıyorum. Bu adada yaşayan toplumlar arasında barış kültürünün gelişmesine de katkı koymak gerekmektedir.

Melis Yaba ( Avukat):” Her ne kadar resmi olarak açıklanmamış olsa da olası Bakanlar Kurulu listesini görünce yüzüm güldü. Eminim çok kısa zaman da ülkenin de yüzü gülecek. Bakan koltuğunun hakkını verecek insanlar birçoğu.. Güzel günler göreceğiz, inanıyorum..”

Mehmet Süleymanoğlu (Eğitimci) : “Kıbrıs Türk Halkı kendini kuşatan bu akıl tutulmasından, Ortaçağ ilkelliğinden kurtulmayı başaramazsa 15-20 yıl sonra tarih sahnesinden silinecektir.
Nasıl mı kurtulur???
Akılla, Yurtsever Kıbrıslı Türk dayanışmasıyla, adım adım ileriye yürünecek yolu seçmesiyle kurtulabilir..”

İlker Müezzin (Emekli) : “Bu gün biz Adalılar için önemli bir gün büyük umutlarla kurulan KOALİASYON Hükümetinden çok yüksek beklentiler içine sokulduk Hak Hukuk Adalet ve insan YAŞAMI için ümit ediyoruz ki bu Toplum bir daha hayal kırıklığı yaşamaz.”

Dr. Kandemir Özdemir( Hekim) :”Yeni Dişişleri Bkn Sn.KudretOzersay ın Avrupa daki kurduğu alt yapı ve görüşmeci sıfatıyla Türkiye ile geçmiste olan yakın ilişkileri Hükemet icin bir asfalyadır .(Sigorta) Almanyada Hukuk Konseyimizide ziyareti bizim için önemliydi.”

Mustafa Genç ( İşadamı) :Yeni koalisyon hükümetine başarılar dilerim. Ülkenin içinde bulunduğu durumda yapılacak çok iş var. Ülke siyaseti için 4lü ortaklık önemli bir tecrübe olacak ama kolay olmayacak.
Dün de dediğim gibi az laf çok iş bekliyoruz.”


Bu haber 199 defa okunmuştur

:

:

:

: