“Yargı üzerindeki baskıyı” kınadı, sosyal medya uyarısı yaptı

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP), son günlerde yargı üzerinde baskı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, bunu kınadı ve sosyal medya uyarısı yaptı.
Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP), son günlerde yargı üzerinde baskı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, bunu kınadı ve sosyal medya uyarısı yaptı.

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, yaptığı yazılı açıklamada, , hangi kesimden gelirse gelsin, yargının bağımsızlığına gölge düşürmeyi planlayanları tasvip etmediklerini, Yargıç Tacan Reynar’a polis koruması sağlanmasını da dikkate değer bulduklarını kaydetti.

Büsküvütçü, “Tacan Bey özelinde tüm yargıçlarımızı sahipleniyor, kendilerine karşı yapılacak her türlü hakaret ve tehdidin karşısında olduğumuzu yineliyoruz” dedi.
Büsküvütçü, hukuk devleti olan KKTC’nin sosyal medya üzerinden idare edilmediği gerçeğinden hareketle, tamamen kontrol dışı söylemler üretilen bir platformda yazıldığı iddia edilen tehditvari mesajların neticesinde bu kararın alınmasının da provokatif söylem ve eylemlere neden olduğunu ileri sürdü.

Büsküvütçü, kimin yazdığı ve ne yazdığı açıklanmayan, polisin de hiçbir işlem yapmadığı bu sözde tehditler ile gelinen durumun, ortamın gerilmesini isteyenlerden başka kimsenin işine yaramadığını kaydetti.

Büsküvütçü, Barolar Birliği’nin dün yaptığı açıklamayı da talihsiz olarak değerlendirerek, ortada bir hakaret varsa, hukukun gereği polise şikayetçi olunması gerektiğini kaydetti.

Büsküvütçü, adalet terazisinin iki kefeden oluştuğunu belirterek, tüm bu olaylara sebep olduğunu ve tahrik dozunu her gün daha da artırdığını iddia ettiği gazeteye henüz hiçbir yasal işlem başlatılmamasını kabul edilemez bulduklarını ifade etti.
Bu haber 68 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER