TUTUKLU SAYISI DÖRTTEN SEKİZE YÜKSELDİ

Lefkoşa’da alınan ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 42 gram uyuşturucu madde ile ilgili soruşturma sürerken, tutuklu sayısı dörtten sekize yükseldi.
Lefkoşa’da alınan ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 42 gram uyuşturucu madde ile ilgili soruşturma sürerken, tutuklu sayısı dörtten sekize yükseldi. Polis, yaptığı soruşturma sonucu suçla bağlantılı dört kişiyi daha tespit ederek gözaltına alındı. Mahkeme emri ile bir gündür tutuklu bulunan zanlılar Cemre Sağıroğlu, Ahmet Yusuf Aydönmez, Uğurcan Bük ve Turgut Şenol ile önceki gün gözaltına alınan zanlılar Özkan Dal, Feyzi Kaya, Kamil Yıldırım ve Abdurrahman Yayar dün tutuklama talebiyle Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Soruşturmayı yapan polis, 7 Şubat tarihinde alınan bilgide bir pansiyonda kalan zanlı Cemre Sağıroğlu’nun tasarrufunda uyuşturucu madde bulunduğunu öğrendiklerini belirterek, söz konusu adrese gittiklerini söyledi. Polis, pansiyon girişinde şüpheli görülen zanlı Ahmet Yusuf Aydönmez’in polisi görmesi üzerine elinde bulunan ve içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan tütünle karışık sarma sigarayı attığı esnada tutuklandığını belirtti. Polis, zanlı Aydönmez’in verdiği ifadede maddeyi 6 Şubat’ta zanlı Cemre Sağıroğlu’yla birlikte ortaklaşa 80 TL karşılığında Uğurcan Bük’den alıp içtikleri itirafında bulunduğunu söyledi. Polis, zanlı Uğurcan Bük’ün kaldığı evde yapılan aramada 40 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde bulunduğunu kaydetti.

Polis, zanlı Uğurcan Bük’ün evinde ayrıca metal öğütücü ve hassas terazi de bulunduğunu açıkladı. Polis, zanlı Bük’ün verdiği ifadede maddeyi Turgut Şenol’dan aldığını itiraf ettiğini ve zanlı Turgut Şenol’un da mahkeme emri gereği tutuklandığını belirtti. Polis, Şenol’un evinde yapılan aramada ise yatak odasındaki yastığın altında iki gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını ifade etti. Polis, mesele ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada zanlı Abdurrahman Yayar’ın, 6 Şubat’ta Cemre Sağıroğlu’ndan 100 TL karşılığında bir miktar uyuşturucu madde aldığının tespit edildiğini kaydetti. Polis, yapılan sorguda 7 Şubat’ta Uğurcan Bük’ün, zanlılar Feyzi Kaya ve Kamil Yıldırım’a içinde uyuşturucu madde olan birer sigara verdiğinin de belirlendiğini ve tutuklandıklarını mahkemeye aktardı.
Bu haber 239 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER