İnsan tanrısal bir varlıktır

*İnsan Tanrısal bir varlıktır ve öyle de kalacaktır. Hiçbir zaman şeytani veya kötü olmamıştır. Ancak, Tanrıyı terk edip kendine özen göstermeyi bırakırsa, kötülüğün ona yapışıp kalmasından başka bir sonuç elde edemez.*
*İnsan Tanrısal bir varlıktır ve öyle de kalacaktır. Hiçbir zaman şeytani veya kötü olmamıştır. Ancak, Tanrıyı terk edip kendine özen göstermeyi bırakırsa, kötülüğün ona yapışıp kalmasından başka bir sonuç elde edemez.*

Bruno Groning

Tanrı bütün Kainatın yaratıcısı olduğuna göre, yaratılmış olan her zerre, Tanrısal yasalara bağlıdır. Bu yasalar ezelden beri geçerlidir ve sonsuza kadar da devam edecektir. Ancak insan her türlü iradeye ve istediği gibi de hareket özgürlüğüne sahiptir. Kötü gücün peşinden de gidebilir. Ancak bu yolu seçerken çoğunlukla, Tanrısal yasaları göz ardı etmiş olur. Bunun sonucunda da, başına kötülüklerin neden geldiğini, neden kendini bir türlü iyi hissetmediğini ve acılar içinde olduğunu anlamaktan acizdir. Birçok kişi birbirine kötü kaderinden söz eder ve şikayet eder. Kendini haksızlığa uğramış, dibe vurmuş hisseder ve bütün bunların nereden kaynaklandığını bilmez. İnsan yardımsız kalmış, ne yapacağını bilemez hale gelmiştir. Yolun sonuna geldiğini düşünür ve çoğu zaman gelmiştir de.
Bruno Groning şöyle diyordu: *Tanrıya bağlılık, işte her şey bundan ibaret.* Evet Sevgili Arkadaşlar, Ben de bu sözlerin doğruluğunu anlayanlardan biri oldum. Çünkü Tanrıya dönerken ve Heilstromu alırken, (İlahi Enerjiyi) bu güzel hayat bana da hediye edildi. Bunun yanı sıra Tanrısal Yasaları da öğrenme şansım oldu ve böylece hayatımı yeniden düzenleyebildim. Tüm insanların içinde, bu İlahi Gücü ve Rehberliği taşıdıklarını ve her an kullanma imkanlarının olduğunu idrak ettiğimde bütün korkularım geçti. Hayatım o zamandan beri güzelleşti ve giderek daha da güzelleşiyor. Tabii ki ben de aynen sizlerin yaptığı gibi, hayatın getirdiği her çeşit olayda, bu öğretiyi uygulamak durumunda kalıyorum. Öğretinin içine girdikçe, ve tatbik ettikçe, hayatımın kolaylaştığını, dünyanın güzelleştiğini ve bütün engellerin ortadan kalktığını deneyimliyorum. Her gün çok mucizevi şeyler yaşıyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.
Sevgili Arkadaşlar, Tanrıyla sürekli bağlantıda olmak, gitmemiz gereken asıl yoldur ve dünyadaki tüm sorunların çözümüdür. Kendimizi mutlak Güce ve Sevgiye açtığımızda, son derece bilinçli bir şekilde, İlahi Rehberliğe telim olduğumuzda, her şeyi başarırız ve her şey hayrımıza gelişir. İçimizdeki yaralar iyileşir, Tanrı’ya ve onun yarattıklarına olan sevgi içimizde gitgidebüyür. Gerekli olan ise, artık sadece iyiyi isteyen kşiler olmamızdır. Dedikodudan, eleştiriden, şikayetten ve bütün negatiflerden uzak durmamız ve bu yolu henüz öğrenmemiş olan insanlarla tartışmaktan vazgeçip, onlar için de Einstellen yapabilmemiz önemlidir. Biz kimseyi öğrenmesi için zorlayamayız ama onlar için Einstellen yapabiliriz. Onları İlahinin ellerine teslim edebiliriz. Şifalanmalarını ve önlerinin açılmasını isteyebiliriz. Onların da farkındalıklarının artmasını isteyebiliriz.

Bu haber 513 defa okunmuştur

:

:

:

: