KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmetali Talat ile söyleşide sert mesajlar verdi

Salı gecesi 20.15 de yayınlanacak olan söyleşimde KKTC 2. CB Talat, gayet sert ve uyarıcı mesajlar verdi.

Salı gecesi 20.15 de yayınlanacak olan söyleşimde KKTC 2. CB Talat, gayet sert ve uyarıcı mesajlar verdi. Öncelikle ayni zaman da Talat, bir çevre dostudur değim zaman açıtı ağzını sayın Talat ve çevreyi kirleten bu vatanı sevmez ve ait olduğunu da kabul etmez dedi. haklı tabi ki hem bu güzelim Kıbrıs da yaşayacaksınız ve ülkeyi kirleteceksiniz buraya ait değilsiniz demektir. Bu hassas konuda uyarı ve reklam yapmak yeterli değildir, ağır cezalar uygulayacaksınız ki çevre kirliliği yaratanların canı yansın, ancak kirletme önlenebilir.

Talat bey Türkiye’nin, AFRİN harekatının haklı ve gerekli buluyor, terör belasına son bulmalı diyor. Terör başı Dünya da Amerika’dır, terör guruplarına destek vermeye devam ediyorlar.

KKTC malum gazetenin attığı manşetten dolayı ülke Kıbrıs’lı, Türkiye’li ayrımına mı gidiyor? Bu ayrıştırma söylemleri çok tehlikelidir, herkesin canı yanabilir. Bazı gazetelerin arkasında zengin işadamları vardır ve o gazeteler tetikçilik yapıyorlar. Bu gazete manşeti her ne kadar da fikir özgürlüğü vardır desek bile “provakatörlük” yapıyor. Şiddete karşıyım, linç girişimine karşıyım, ancak burada bir provakasyon vardır.

Bu gazetenin arkasında ki iş adamının kim olduğu merak ediyoruz, yarın karşımıza FETO terör örgütü ile bağlantılı birisi çıkarsa da sürpriz olmaz herhalde.
Böyle bir hükümetin kurulması beni memnun etmiştir, dedi sn Talat, insanlarımız büyük oranda UBP ye oy verdi yanlış da yapmış olabilirler. KKTC BB Tufan Erhürman’a güvendiğini söyledi, halkımıza verilen sözlerin yerine gelmesi gerekiyor. Yolsuzluklar sonuna kadar araştırılmalıdır, CTP dönemi de dahil varsa yapanın yanına kar kalmamalı. CTP geçmiş hükümet dönemleri çok tartışılıyor, CTP döneminde yolsuzluk yapanlardan hapis de olan vardır.

2020 KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmadığını sordum, aday olmayacağımı söylemedim ancak buna partiler verir, ben şunu anladım ki partisi Talat’ı aday gösterirse olabileceğini dile getirdi.

Mont Pelerin ve Crans Montana süreçleri yanlıştı, olmayacağını bile bile gitmek sürecin çökmesine neden oldu. Belki Türk tarafı, Rum tarafının deşifre olmasını istedi ancak müzakere süreci çöktü. KKTC CB Akıncı’yı olası bir federal çözümden umutsuz gördüğünü söyledi.

İki devletli çözüm seçeneğinin de ancak müzakere yolu ile olabileceğini söyledi sn Talat. Çok kaliteli bir söyleşi gerçekleştirdik, teşekkürler KKTC 2. CB SN MEHMETALİ TALAT.
Bu haber 902 defa okunmuştur

:

:

:

: