Erhürman hükümeti resmen göreve başladı

Bu gün gerçekleştirilen güvenoyu oylaması ile Erhürman, Özersay, Özyiğit ve Denktaş hükümeti 27 oy ile güvenoyu aldı.

Bu gün gerçekleştirilen güvenoyu oylaması ile Erhürman, Özersay, Özyiğit ve Denktaş hükümeti 27 oy ile güvenoyu aldı. Hayırlısı ile resmen göreve başlayan KKTC tarihinde 40. Hükümete bende başarılar diliyorum, kolay bir hükümet olmayacağını hükümet üyeleri de dile getirdi, esas olarak zoru başarmak değil mi? Bizler görsel ve yazılı medyada olan kişiler olarak, olumlu ve yapıcı eleştiriler yapmalıyız, doğru demokrasi budur.

KKTC de ki linç kültürünü sonlandırmalı ve fişlemeden de vazgeçilmelidir. Ben bu makalemde başbakan sayın Erhürman’a, bir televizyon programında ki yolsuzlukların üzerine gideceği sözünü hatırlatmak istiyorum. Kim olursa olsun, benim partimden de olsa bile devleti dolandıran, haksız kazanç elde eden kim varsa yargı önünde hesap verecektir. Yolsuzluklarda zaman aşımı olur mu? merak ediyorum, halkımız bu konuda ne kadar şanslıdır ki başbakan ve yardımcısı, Erhürman ve Özersay hırsızlardan hesap soracaklarını seçim çalışmaları boyunca belki de 500 kez dile getirdiler.

Geçen Salı akşamı programım da 2. Cumhurbaşkanı sayın Talat da yolsuzlukların üzerine gidileceğini açıkladı. CTP döneminden kalan bir müdürün şu an hapis de olduğunu da söyledi, ben güveniyorum, her kim devleti dolandırdı veya devlete ait kurumlara fahiş fiyatlara mal sattı ise hesap vermelidir, yapanın yanına kalmaz, kalacak olursa bu da Erhürman ve Özersay’a uymaz. Sayıştay da araştırma halinde olan bazı iddialar var, ilgili bir şirket devletin bir kurumuna ürünler sattı. İddia şu ki devleti zarara uğrattı, düşük KDV ödesin diye faturaları düşük gösterdi veya fahiş kar elde etti. iki halde de devlet zarara uğradı, yani buna hesap sorulmayacak mı? Eğer doğru ise, yoksa yüksek makamlarda akrabaları koruyor mu? bu şirketi, takipçisi olacağım. Eğer kasten zarara uğratılmış belediyeler varsa, üstüne sünger mi çekilecek.

Yanı başımızda bulunan güney Kıbrıs da, yada tanındığı gibi Kıbrıs Cumhuriyetin de başsavcı yardımcısı, şu an hapis de, belediye başkanı hapis de, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerde görevde bulunan bazıları, bazı polis ve polis müdürleri, anlayacağınız 50-60 kişi hapis de. Anastasiadis hukuk devleti olduğunu bir yerde gösterdi, sıra bizimkilerde.

Hiç kimse korunmamalı, ben bir dolandırıcılık olayını çok iyi biliyorum Sayıştay araştırıyor, gerektiği zaman açıklama yapacağım, onu korumaya çalışan akrabalarından da
bahsedeceğim.
Bu haber 826 defa okunmuştur

:

:

:

: