Asla yalniz değiliz.

Bruno Gronıng için önemli olan, onun sözlerini hayatımızda eyleme geçirmemizdir.
Bruno Gronıng için önemli olan, onun sözlerini hayatımızda eyleme geçirmemizdir. Zor olan her durumda, Tanrının salt kudretinden emin olmamızdır. Karşımıza sık sık pek de kolay olmayan sınavlar çıkıyor. Bu durumlarda, bunlar için yardım isteyebiliriz. Her başa çıkılan sınavla daha güçlü oluyoruz ve İlahiye bir adım daha yaklaşıyoruz. Eski yükleri, (Karma) dediğimiz, bir hayattan diğerine taşıyoruz. Bize sıkıntı verseler de, bazen sadece işimize geldiği için kurtulmak istemeyiz. İlahi, bu sıkıntılarımızı biliyor. Bu öğretiyle hayatımızı onun ellerine teslim ettiğimizde, bize bu yüklerden kurtulmak için yardım ediyor. Bu zor sınavlar sırasında da, İlahiye şükretmesini ve halimizden memnun olmasını da biliyormuyuz? Bu sınavlar nedeniyle ona minnettarmıyız? Gerçekten Onun bizi sevdiğine ve iyiliğimiz için yardım ettiğine inanıyormuyuz? Yoksa şikayet mi ediyoruz. Şüpheleniyor ve isyan mı ediyoruz? İşte bu gibi durumlarda da, İlahiye sonuna kadar güvenen ve Onun elini bırakmadan, emin adımlarla yürüyen kişiye ne mutlu. Ne mutlu İlahiye sarsılmaz bir inancı ve güveni olan insana. Sarsılmadan, korkmadan, tamamen Ona güvenerek, bizi yönlendirmesini dileyelim ve buna inanalım. İlahi, her halimize, sevgi, sabır ve çok büyük bir anlayışla bakıyor. Asla yalnız değiliz.
Her sınav tünelinin ardında küçük bir Işık yanıyor. Biz bunun farkında olmasak da, Tanrıya karşı olan bağlılığımız ve güvenimiz arttıkça, o ışık da büyüyor. Çünkü her şeyin arkasında, gerçek bilgi ve bize çocuklarına karşı derin sevgisi durur.
Önemli olan, yaşadığımız düş kırıklığı ve inançlığımız yüzünden, kendimize yeni ve ağır bir karma oluşturmadan, İlahiye güvenmektir. Bruno Groning şöyle diyor: * Yolu sizin için açtım, şimdi yürüyün.* Bizim için yardım dileyen ve her şeyi başaracağımıza inanan, arkadaşımız Brunoyla birlikte bu yolda yürüyebilmek ne güzel. Dünyaya hangi seçimlerle geldik ise, amacımız her ne ise, bu yolu kesinlikle izlemeliyiz ve Bruno Gronıng’in bize yolu göstermesine ve bu yolda bize rehberlik etmesine izin vermeliyiz.
İster okul, ister meslek, isterse eş seçimi olsun, aslında günlük yaşadıklarımız da dahil, Tanrının öngördüğü yasalara bağlı olduğunu biliyoruz ve en doğruyu bilen olarak İlahinin yönlendirmelerine ihtiyacımız var. Tanrı için, küçük veya büyük konular diye bir şey söz konusu olmadığı gibi, her şey Onun için önemlidir.
Bayan Haüsler, evlenecek çiftlere şöyle derdi: Tanrıya inanın ve Bruno Groning’e de güvenin. Bu evlilik için Bruno’nun hayır duasını isteyin, evliliğinizde, her şeyin yolunda gitmesi için, yönlendirme isteyin, size rehberlik yapmasını isteyin. Tanrı her kadının eş olarak seçeceği bir erkek, her erkeğin de eş olarak seçeceği bir kadın belirlemiştir. Bunu sadece Tanrı bilir. Evlenecek eşler birbirlerini gördüğünde, kalblerinden gelen sese, hisse güvenmelidirler. Birileri istedi diye evlenmemelidirler diyordu. Bruno Groning’e izin verdiğinizde ve evlilik gemisini eline teslim ettiğinizde, geminiz doğru yolu bulur, diye öğütler veriyordu.
Bu yolda kalbinin sesini dinlemeyip, başkalarını dinleyenler veya evlilikte, dış görünüşe ve imkanlara bakarak karar verenler, yanlış kararlarının sıkıntısını çekerler. Çünkü rehberleri yoktur.
Herkes Bruno Gronıng’i tanısaydı ve Öğretisini bilseydi, Yüce Rabbimin izniyle, bu kadar acı çekmek zorunda olmazdı. Tanımayanların tanımasını ve öğretiye katılmalarını dileyelim. Bu şekilde, yaşamlarının ne kadar rahat ve kolay olabileceğini deneyimlemeleri için de Einstellen yapalım.

Bu haber 544 defa okunmuştur

:

:

:

: