KKT HEYETİ AFRİN ŞEHİDİNİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ve beraberindeki heyet, Zeytin Dalı Harekatı sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Bayram'ın Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ve beraberindeki heyet, Zeytin Dalı Harekatı sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Bayram'ın Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Töre ve beraberindekiler, Alsancak Mahallesi'ndeki şehidin ailesine yaptığı ziyarette, şehit babası Mustafa Bayram'a başsağlığı diledi.

Heyet, şehit Bayram için dua etti.

Töre, şehit babası Bayram'a KKTC bayrağı ile oğlunun mezarına dökmesi için Kıbrıs Şehitliği'nden getirdiği toprağı verdi.


REYHANLI ZİYARETİ

Zorlu Töre ve beraberindeki heyet, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde DE temaslarda bulundu.

Töre ve beraberindekiler ilk olarak Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'yi ziyaret ederek, bilgi aldı.

Reyhanlı 11 Mayıs Şehitler Derneği’ne de ziyarette bulunan heyet, Dernek Başkanı Ahmet Tuna ile görüştü.

Töre, ziyarette yaptığı konuşmada, Reyhanlı'nın 11 Mayıs 2013 tarihinde teröre 53 şehit verdiğini, son olarak harekat sırasında teröristlerce yapılan roketli saldırılarda hayatını kaybedenler olduğunu anımsattı.

Anadolu'nun her yerinde şehitler olduğuna işaret eden Töre, 'Bu terör belası çok büyük sıkıntılar yaratmıştır. Türkiye'nin kalkınmasını, büyük devlet olmasını engellemek adına yabancı emperyalist ülkeler tarafından bu coğrafyada terör örgütleri beslenmekte, silah yardımı yapılmakta ama Allah'a şükür Türkiye'miz güçlüdür. Bunların üstesinden gelecektir. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.' diye konuştu.

SINIRDAKİ HASTANEYE ZİYARET

Heyet, daha sonra Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İlk Yardım Hastanesi’ni de ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyaret sonrası gazetecilere açıklama yapan Töre, şehitleri olmayan bir ülkenin bağımsız kalamayacağını söyleyerek, 'Terör saldırıları bir insanlık ayıbıdır. Dolayısıyla Mehmetçik'imiz Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı yapıyor. Biz bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz' ifadesini kullandı.
Bu haber 87 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER