'Uzaylılardan saklanmalıyız'

Ünlü fizikçi Michio Kaku , eğer uzaylılar zeki ise, bizimle konuşmaları onlara bizim sincaplarla konuşmamız gibi geleceğini söylüyor.
Ünlü fizikçi Michio Kaku , eğer uzaylılar zeki ise, bizimle konuşmaları onlara bizim sincaplarla konuşmamız gibi geleceğini söylüyor. Biz insanlar, genelde boş konuşuruz. Belli durumlarda ne yapacağımızı bildiğimizi zannederiz ama o durumlar gerçekten meydana geldiğinde genelde çok farklı davranırız.

Örneğin uzaylılarla karşılaşırsak, onlarla sohbet edebileceğimizi hayal ederiz. Ünlü teorik fizikçi Michio Kaku'nun ise başka bir tavsiyesi var: Kaçın .

Yeni yayınlanan Big Think videosunda Kaku, uzaylılarla olabilecek potansiyel konuşmamızın neye benzeyeceği hakkında ilginç bir benzetme yaptı. ' Eğer ormandaysanız, etraftaki sincaplarla konuşur muydunuz? ' dedi.

Aslında evet, sincaplarla konuşmak isteyebiliriz. Uyanıklıkları, onların canlılıkları ve fındık toplama yetenekleri oldukça etkileyici.

Ama Kaku, eninde sonunda sıkılacağımızı söylüyor: ' Bir süre sonra sıkılırdınız, çünkü size cevap vermiyorlar. Bizim değerlerimizi ve fikirlerimizi anlayamazlar. '

Kaku, açıklamasına şöyle devam ediyor: ' Çoğunlukla, uzaylılar bizimle ilgilenmeyecek çünkü onlara sunacak bir şeyimiz olduğunu düşünecek kadar kendini beğenmişiz. '

Kaku, onların teknolojilerinin bizimkinden binlerce, hatta milyonlarca yıl ötede olabileceğini söylüyor. Onlar için biz, bizim için sincapların olduğu gibi olabiliriz. Bu yüzden Kaku, çözüm olarak ' uzayda, uzaylılara varlığımızın reklamını yapmamalıyız ' diyor. Bunun yerine, uzaylılarla karşılaşmaktan sonuna kadar kaçınmalıyız.

Tabi birilerinin bunu uzaya spor arabası göndererek uzaylılara hava atmaya çalışan Elon Musk'a da söylemesi gerek...
Bu haber 77 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER