74 Barış Harekatı’ndan 44 yıl sonra Afrin…

Türkiye’nin Afrin’e yaptığı Zeytin Dalı Operasyonu, terör örgütü PKK’yı ve ona her fırsatta çıkarları için destek vermekten çekinmeyen Batı’yı son derece rahatsız ediyor.
Türkiye’nin Afrin’e yaptığı Zeytin Dalı Operasyonu, terör örgütü PKK’yı ve ona her fırsatta çıkarları için destek vermekten çekinmeyen Batı’yı son derece rahatsız ediyor.
“Türkiye hep terörün iyisi, kötüsü olmaz. Gelin bu terör örgütleriyle hep beraber mücadele edelim” dese de, ne yazık ki ikiyüzlü tutumundan vazgeçmeyen Batı başkentleri, bu uyarıları duymazdan geliyor.
Anlat anlat nereye kadar...
Türkiye baktı ki olmuyor, “iş başa düştü” dedi. Önce Fırat Kalkanı, ardından Zeytin Dalı Operasyonu ile bölgede kurulmak istenen terör devletine engel oldu.
Türkiye haftalardır kuşattığı Afrin’e girmek üzere.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan, “4-5 kilometre kaldı, Afrin’i giriyoruz” deyince, terör örgütünün talimat verdiği destekçileri, Batı başkentlerinde sokağa döküldü.
Dün çok sayıda Kıbrıslı Türk’ün da yaşadığı Londra, yine böyle bir eyleme sahne oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin durdurulmasını isteyen terör örgütü yandaşları, Londra’da metroyu felç etti.
Manchester ve King’s Cross'daki Piccadilly istasyonundaki seferler saat 13.00’ten 16.30’a kadar engellendi.
PKK’nın çirkin yüzüyle karşılaşan İngilizler, hafta sonu tatilinde duran metro seferleri nedeniyle neye uğradığını şaşırdı.
Her fırsatta terör örgütüyle arasına mesafe koymakta güçlük çeken Batı, örgütün çirkin yüzüyle bir kez daha yüzleşmiş oldu.
Fakat bu ders olur mu… Sanmam.
Daha önce IŞİD’in Ortadoğu’da yeşermesine göz yuman Batı, kendi başkentlerinde saldırılar olunca da ne yazık ki bu sorgulamayı yapamadı.
Terörün karanlık yüzü, bugün bazen sizin çıkarlarınıza hizmet edebilir. Ama yarın o teröriste verdiğiniz silahla sizin de vurulmayacağınızın garantisi yoktur.
Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD-YPG’yi 5 bin TIR dolusu silah ve mühimmat ile donatan ABD de bu anlamda günün sonunda bir tercihte bulunmak zorunda kalacak.
Çünkü kimse bir koltukta iki karpuz taşıyamaz. Ya terör örgütüyle el ele yürüyecekler.
Ya da ‘stratejik ortakları’ Türkiye’nin dediğini dinleyecekler. Seve seve dinlemezlerse Türkiye Zeytin Dalı gibi operasyonlarla dinletmesini bilecektir.
Tıpkı 1974’teki Kıbrıs Barış Harekatı’nda olduğu gibi…
O dönemde de Rumlar, Kıbrıs Türkü’nü yok edip, Enosis hayaliyle adayı Yunanistan’a bağlamanın gayreti içindeydi. Onca uyarıya kimse aldırış etmedi.
Sonunda “Ayşe Tatil Çıksın” parolasıyla adaya gelen TSK, Rumlara kendisini dinletmesini bildi.
Aynı Türkiye bugün de Afrin’de hem ABD’ye, hem de kendisinin tökezleyip düşmesini bekleyenlere cevabını veriyor.
Bu haber 409 defa okunmuştur

:

:

:

: