Çanakkale zaferinin 103. yılında Zeytin Dalı Harekatı zaferi

Türk ordusu barış için savaşır ve gittiği yerde istikrar ile barışı tesis eder. Zeytin Dalı harekatının da amacı günlerdir konuşuluyor, bölgeyi terörden temizlemek, bölge insanlarını yeniden topraklarına, köylerine, evlerine dönebilecek imkanı sağlamaktır.

Türk ordusu barış için savaşır ve gittiği yerde istikrar ile barışı tesis eder. Zeytin Dalı harekatının da amacı günlerdir konuşuluyor, bölgeyi terörden temizlemek, bölge insanlarını yeniden topraklarına, köylerine, evlerine dönebilecek imkanı sağlamaktır. Terör yıllardır Suriye de, Irak da on binlerce sivil ve günahsız insanların ölmesine neden oldu. Terörü besleyen ülkelerin başında ABD geliyor, batılı ülkeler Ortadoğu da çıkarları için taş, taş üzerinde bırakmadı.
Terör yıllardır Türkiye’yi de tehdit ediyordu, artık silahlı müdahale olması kaçınılmaz bir son oldu. Türkiye cumhurbaşkanı başkomutan RECEP TAYYİP ERDOĞAN emri ile Zeytin Dalı harekatı başladı. Türk ordusu ÖSO ile çok dikkatli ve titiz bir harekat yürüterek sivil insanların da korunmasını sağladı, eğer batılıların yaptığı gibi gelişi güzel bombalama yapmış olsalardı sivil insan kayıpları olacaktı.
Zafer öyle bir güne getirildi ki tarihi anlamı ve yeniden dirilişin zamanına geldi 18 Mart, Çanakkale zaferinin yıldönümü 18 Mart 1915, tam 103 yıl önce Türk insanı bitti diye düşünüp saldıran batılı güçler, büyük bir yenilgi ile karşılandılar. Meşhur 57. Alay Çanakkale de tarihin akışını değiştirdi, Gazi Mustafa Kemal ve tüm silah arkadaşlarını, geri dönmeyi hiç düşünmeyen kahraman Mehmetçiği saygı ile anıyorum, mekanları cennet ruhları şad olsun.
Zeytin Dalı harekatında şehit düşen asker ve komutanlarımıza da Allah’tan rahmet yaslı ailelerine başsağlığı diliyorum, onlar sayesinde Türk bayrağı AFRİN merkezinde dalgalanıyor. Önce Fırat kalkanı ondan sonra ise Zeytin Dalı harekatı, Türk askeri barış için savaşıyor, o savunmasız insanları terör belasından kurtarmıştır. Ancak görüyoruz ki bu iş bitmiş değildir, Türkiye’nin başında kararlı bir başkomutan, ERDOĞAN, iman gücü ile savaşan inançlı bir ordu ve milli silah gücümüz ve bunları milletimize kazandıran mühendislerimiz, her şey bir ekip işi değerli okurlar, başarının sırrı buradadır.
Türk ordusunun bu başarısı önünde saygı ile eğiliyorum, Allah onları korusun ve her atıldıkları mücadelede muzaffer kılsın. Bu son 20 yılda, özellikle Ortadoğu da, görülmüştür ki barış için savaşan tek ordu Türk ordusudur, bu ordu da İslamın son ordusudur. Hiçbir ülke yoktur ki Türkiye’ye haklı davasında ayar çekecektir, Ortadoğu da siyasi planlar Türkiye’siz olmayacaktır.

Bu haber 705 defa okunmuştur

:

:

:

: