ABD blöfüne karşı hodri meydan

Dün bu köşede “Çatlasanız da patlasınız da Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaksınız” diye yazmıştım.
Dün bu köşede “Çatlasanız da patlasınız da Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaksınız” diye yazmıştım. “Türkiye Münbiç konusunda ABD’nin blöfünü görecek, sınırını bu terör yuvalarından temizleyecektir” diye de eklemiştim.
Yazının mürekkebi kurumadan dün Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye meydan okuyan açıklaması geldi.
'Türkiye, Münbiç başta olmak üzere sınırları boyunca kendisine saldırmak üzere hazır bekleyen terörist tehdidi tamamen ortadan kalkana kadar durmayacaktır. Hep söylüyorum, biz bu yola baş koyduk. Varsa cesareti olan buyursun, hodri meydan diyoruz' diyerek ABD’ye çıkışan Erdoğan’ın sözleri başta Batı başkentleri olmak üzere tüm dünyada yankılandı.
ABD’nin “Münbiç’ten çıkmıyoruz” tavrına da sert tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:
“Defalarca ilan ettiğimiz operasyonlarımızın bundan sonraki hedefleri konusunda ileri geri konuşuyorlar. Münbiç'ten çıkmayacaklarmış. Sizin orada bulunmaya hakkınız yok. 11 bin kilometreden kalkıp buraya niye geliyorsun? Bu topraklar senin mi? Neredeyse birkaç yıl geçti ama değişen bir şey olmadı. Bu teröristlerin bize karşı savaşmak için hazır bekletildiği anlaşılıyor. Bu kadar silah buraya niye geliyor? 911 kilometre sınırımız var. 350 kilometre de Irak sınırı var. Bu silahlar buraya niye geliyor. Demek ki sınırın ötesinde Türkiye var. Türkiye veya İran'a karşı kullanacaksın. Rusya'yla böyle bir şeye girişemez. 3. Dünya Savaşı çıkar.”
Erdoğan’ın bu sözleri, o masaldaki çocuğun “Kral çıplak” diye haykırışına benziyor.
ABD’nin Türkiye ve İran’a saldırtmak için bu teröristlerin beslemesi, açıkça en üst düzeyde Erdoğan’ın sözleriyle dünyaya ilan edilmiş oldu.
Artık ok yaydan çıktı. Bundan sonra atılacak adımı başta ABD olmak üzere tüm Türkiye karşıtlarının iyi hesaplaması lazım.
Afrin’e giren Mehmetçiğin Münbiç’e ilerleyişini kimse durduramaz. Bu bir zorunluluktur. Çünkü aksi halde sınırın öte yanında Türkiye’ye karşı yaklaşık 5 bin TIR dolusu silahla donatılan teröristlerle çok yakın bir gelecekte cephe savaşı kaçınılmaz olacaktır.
Yarın çok daha fazla kayıp vermemek ve en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için Münbiç yürüyüşü kaçınılmaz olarak gerçekleşecektir.
Asıl önemli olan ABD’nin bu kararlılık karşısındaki tutumudur. Yarım asırlık stratejik müttefiki Türkiye ile mi yola devam edecekler?
Yoksa terör örgütüyle mi kol kola yürüyecekler.
Hayat seçimlerden ibarettir.
ABD’de de yapacağı bu seçimle bölgedeki geleceğine yön verecektir.
Bu haber 379 defa okunmuştur

:

:

:

: