Yardım ilahiden istenir

Herhangi bir olaydan dolayı veya yaşamış olduğunuz bir durumdan dolayı, kendinizi zaman zaman kötü hissetmişsinizdir.
Herhangi bir olaydan dolayı veya yaşamış olduğunuz bir durumdan dolayı, kendinizi zaman zaman kötü hissetmişsinizdir. İnsanların %95 i, hemen kendine yakın bulduğu birine, anlatmak rahatlamak ihtiyacı hisseder. Çünkü, maddi veya manevi desteğe ihtiyacı vardır. Zanneder ki, yakın hissettiği kişi hemen kendine bir şekilde yardım elini uzatacaktır. Fakat maalesef ki, bu insanların en az %70 de bunu konu edip kendi yakın hissettiklerine mutlaka aktarmaktadır. Dolayısıyla sizin yaşamış olduğunuz her neyse, sadece sizin enerjinizle kalmaz, büyüdükçe büyür. Çünkü aktarılanlar da, olduğu yerde kalmaz, kendi yakınlarına aktarırlar ve çember büyür.
Çok az insan bu gibi durumlarda, kendi yalnız başına üstesinden gelmeye çalışır. Çoğu zaman darlıkta, tehlikede, sıkıntıda güvendiği bir insanı arar, ondan yardım rica eder ve ondan yardım etmesini bekler. Yüklenmiş kalbinizi boşalttıktan sonra ne kadar rahatlarsınız, ne kadar da iyi hissedersiniz. Tam tersine karşınızdakinden ters tepkiler alarak, çok daha fazla da kendinizi kötü hissettiğiniz olmuştur. Hatta dostlukların bozulduğu durumlar da ortaya çıkabilir.
Sizi gerçekten sorgusuz sualsiz destekleyecek olan ve sizin bile farkında olmadığınız bir sürü çıkış yolunu size fark ettirecek olan, ayni zamanda da sizin her yönde leyhinize olacak seçenekleri size sunacak olan sadece İLAHİ dir.
İnsana gerekli olan her şey, Ondadır. İnsan bunu unutmuştu. Bruno Groning bunu hatırlatmak üzere, Dünya ya geldi. İnsana , İlahiden yardım isterse, her zaman yardım alabileceğini fark ettirmeye çalıştı. Bruno Groning Öğretisi de o şekilde ortaya çıktı.
Sevgili arkadaşlar, doğru olanı yapar ve sürekli doğruda kalırsam, İlahi Düzen de kalabilirim. Artık kötülükten korkmama gerek yok. Çünkü biliyorum ki, bedenime kötülüğü almayacağım. Biliyorum ki, sadece iyi Gücü almalıyım. Tanrıya olan bağlantıyı korumalıyım. Çünkü sadece Tanrı, bu büyük Güç ün kaynağıdır. Sadece bu Gücü içime almalıyım. Kötünün bana saldırdığını hissettiğim anda, onu kabul etmemeliyim.
Her İnsan İlahi korunma altında olabilir. Einstellen yaparak, sürekli İlahi Düzen ve İlahi Yönlendirme altında da olabilir. Yeter ki bunu istesin. Tanrı İnsanı hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Hep yanındaydı. Ama İnsanlar, kendilerini, o kadar maddeye bağladılar ki, Allahın onlara gönderdiği mesajları anlayamadılar. Öngörülenleri alamadılar. Çünkü kötüyle uğraşmaktan, İyileri duyamadılar. Böylece de sürekli kötü düşüncelere yenik düşüyorlar ve çoğalttıkça çoğaltıyorlar. Adeta onu besliyorlar. Böyle bir insan, gerçekten kendini bilinçsiz olarak, Tanrıdan uzaklaştırıyor ve aradaki bağlantıyı yok ediyor. Çıkış yolu, yeniden bu bağlantının kurulması ve güçlendirmesidir.
Bağlantı güçlendiği zaman, insan kendini iyi hissetmeye başlıyor. Tanrıya inanmaya güvenmeye başlıyor ve hayatı daha düzenli, sevgi dolmaya başlıyor. İstediği her şeye nasıl ulaşabileceğini öğreniyor. Şifalanıyor, yardımlar almaya başlıyor ve Bağlantının ne kadar önemli olduğunu fark ediyor.
Kendi değişimin ve kendi hayatını düzene koyman, etrafındakilere de yeterince örnek olacaktır. Herkesin kendi kendiyle ilgilenmesi ve barışması, Çevresine de barışı, özgürlüğü ve sevgiyi anlatmasına yarayacaktır. İnsan önce kendini bir yerlere getirmeli ki, başkasına da bu yolu gösterebilsin, anlatabilsin. En büyük fark, sizin yaşamınızdaki farktır, kişiliğinizdeki farktır. Başakalarına bir şeyleri söyleyip anlatmaktansa, kendiniz öyle olun ki, sizler örnek teşkil edebilesiniz. Bir söz vardır: *İnsanın söylediğine değil, yaptığına bakın* deriz. Konuşmak kolaydır. Önemli olan, Bilgiyi hayat şeklimiz haline getirebilmektir.


Bu haber 548 defa okunmuştur

:

:

:

: