Zeytin Dalı’nı hazmedemeyen ABD Suriye’de düğmeye basacak mı?

Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2011 yılında batıya başata ABD olmak üzere, Esad’a karşı birlik olalım çağrısı yaptı.

Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2011 yılında batıya başata ABD olmak üzere, Esad’a karşı birlik olalım çağrısı yaptı. Batı önce tamam dedi ondan sonrada çark etti ve Türkiye yalınız kaldı. Bu yedi yıl içerisinde neler olmadı ki, bunları yazsak kitaplar dolar. Türkiye 15 Temmuz darbe kalkışması yaşadı, o gün yanın da bir tek Rusya oldu.
Terör aldı başını gitti, onlarca şehit ve istikrarsız yapmaya çalıştıkları Türkiye başaramadılar ve başaramayacaklar. O da yetmedi Türkiye sınırında otuz bin kişilik terör örgütünü kuracağını açıklayan ABD ve Trump ile karşı karşıya kaldı. Başta İŞİD ve diğer terör örgütlerinin saldırıları neticesinde milyonlarca Suriye’li insanlar ve diğerleri Türkiye’ye göç etmek zorunda kaldı. Bu insanlara Türkiye milyarlarca EURO harcadı, AB yardım sözü verdiği halde yerine getirmedi.
ABD ve batı başaramayınca Türkiye sınırına otuz bin kişilik terör ordusu kuracaklarını açıkladılar, bunun üzerine Türkiye Zeytin Dalı harekatına karar verdi. Başkomutan Erdoğan ve Türk ordusu ile insanından Allah razı olsun ki bu kararı aldılar. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, çok kısa bir sürede üstün bir başarı ile harekat başarıya ulaştı AFRİN terörden kurtuldu. Türk ordusu oraya milleti adına TÜRK Bayrağını çektikten sonra, o bölgelerde hayat normale döndü.
Esat terör başı oldu, sürekli doğu GUTA’YI bombalayıp sivil suçsuz insanları öldürüyor, ancak bu kimyasal bombaları atanlar ABD ve batı müdahalesini meşru kılmak için de yapmış olabilirler, esas dikkat edilmesi gereken belki de budur.
Türkiye’ye geri adım attırmak, AFRİN’DEN çıkması için çeşit türlü baskılar siyasi ve askeri oyunlar yapacaklardır, biz bunu yıllardır Kıbrıs da yaşıyoruz. Şu an itibarı ile Kıbrıs da bulunan İngiliz üstleri Suriye’ye müdahale için hazır hale getirildi, İngiliz, Amerikan ve Fransız uçakları hazır da bekliyor. Müdahale olur mu? Bu üçüncü Dünya savaşı demektir. Çin dahil birden çok askeri güçler batıya karşı birleşebilir. ABD bunu göze alır mı? Bu o kadar tehlikeler ile dolu bir karar olur ki, belki de bunun kararını Trump’a bırakmayacaklar.
Arada köprü vazifesini gerçekleştiren, herhangi bir çılgınlık olmasın diye gecesini gündüzüne katmış ERDOĞAN oldu. Bu da Türkiye’nin ne kadar önemli ve stratejik yapıyor, yalınızca hatırlatmak istedim.


Bu haber 777 defa okunmuştur

:

:

:

: