Fondaki müzik

Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Özmen Safa ve değerli eşleri, Star Kıbrıs gazetesinin 11. yıl için kutlama etkinliği düzenledi.

Star Kıbrıs Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Özmen Safa ve değerli eşleri, Star Kıbrıs gazetesinin 11. yıl için kutlama etkinliği düzenledi. Yemekli gecede gazete çalışanları, ada TV mensupları ve gazete köşe yazarları vardı.
Etkinliğe katılım yüksek oldu. Girne'nin nezih bir lokantası olan Hürdeniz'in seçilmesinde sanırım Ada TV ile komşuluk ilişkileri ve yakın mesafe etkili oldu. Menüde balık, et, ara sıcak ve soğuk ikram seçiminin önceden tespit edilmesi ise isabetli bir karardı. Organizasyonu ve daveti yapanların becerisiydi. Yemekler lezizdi.
Gecede sohbet yine güncel konular üzerine çoğunlukla odaklanandı. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Anastasiadis'in 16 Nisan yemek konusu ise Kıbrıs meselesinin öneminde konuştuğumuz oldu. Sayın Mustafa Ertanın karşımda oturuyordu, bu yemekle ilgili yazdığı köşe yazısının özetini ifade ederken önemli tespitleri olduğunu yazısını okuduğum zaman daha iyi anladım. Sayın Ertanın yazısında ne diyor? Bu yemeğe az bir süre kala ' Ne oldu o eski günlere, kim kimi anlamamış ya da kim kimi yanlış anlamış belli değil. Söyledi ama yapmadı, kandırıldım, valla senin istediğin şekil ile bu iş yürümez, değiş, sen değiş gibi neredeyse eski Brezilya dizilerine benzemeye başlayan bu görüşmelerin yeni sezonu 16 Nisan akşamı vizyona girdi. Ciddi endişe; ertesi gün İsa’nın katledildiği son yemek gibi olma riski bu yemeğin.' Yazı başlığı ise ' Siyaset Perhizli Menü' Nitekim bizim 16 Nisan gecesi yemeğinin ilerleyen saatlerinde, acayip merak tabi! Sosyal medya takibi ile Liderlerin yemek sonrası sıfıra sıfır elde var hiç modundaki sonucunun özetini Sayın Akıncı'ya Rum Tarafında bir zihniyet değişikliği var mı sorusuna verdiği cevabın hayır yoktur şeklinde vermesinden anlıyoruz. Ne diyor Sayın Akıncı yemek gecesinden yeni bir durumun çıkmadığını söylüyor. Bu arada biz konuşmalara devam ediyoruz Sayın Mustafa Ertanın genelde siyasilerin fazlasıyla şekilci olmalarını eleştiriyor, örnekler veriyor, haksız da olmadığı gerçeği vardır.
Kendisine Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Cemal Özyiğit 'in Atatürk Öğretmen Akademisi Lefke Avrupa Üniversitesi protokolünde iptal yönüne gidiyor yönetim kurulu toplantısı sonrası beyanat verdi siz ne dersiniz dediğim zaman böyle bir iptalin sakıncalarını, bu yöndeki gelişmeleri çok iyi incelediğini iptalin olmaması gerektiğini ve sonucunun Atatürk Öğretmen Akademisini ileriye taşıyamayacağı üzerine endişelerini de belirtti.
Gecenin sohbeti devam ederken fondan gelen müzikteki şarkılara eşlik eden grup son derece neşeli bir şekilde eğlenmeye devam ediyordu. Lokanta diğer müşterileri ile de dopdolu idi, bu arada salonun tümü hep bir ağızdan İzmir Marşını söylemeye başladı. O anların heyecanı görülmeye değerdi. Sonuçta yemekten herkes memnuniyetle ayrılırken, ekibin çalışma hayatına yenilenen enerjileri ile katkı koymada hazır vaziyette oldukları gözlerindeki ışıltıdan belli olandı.
Gün başlangıcında Siyaset dünyasında ise MHP Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin Türkiye'de erken genel seçim çağrısı yankısını sürdürüyor. Sıcak gelişmelerin hangi kararla sonuçlanacağı ise merakla beklen önemli bir gelişme olarak nitelendiriliyor. Gözler bu günkü iki liderin görüşme sonrasına Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'a çevrilmiş durumdadır. Türkiye 26 Ağustos 'da seçime gider mi sorusu şimdilik bilinmezliğini korurken KKTC'nin bu seçim sürecinden nasıl etkileneceğini, mutlaka uzman analizlerden anlayanlar olacağız. Seçim hayatımızın ayrılmaz bir parçası iken kararların öneminde olmak da var. Bekleyip siyasetin geleceğini hep birlikte göreceğiz. Hayırlısı ne ise mutlaka galip gelen olacaktır. Hayat mı? Devam ediyor...


Bu haber 1865 defa okunmuştur

:

:

:

: