Şerefsiz yaşamaya mahkum olmayalım

Adaletsizliği ve yolsuzluğu yapan siyasiler de onlara diz çökenler de hayatlarını şerefsiz yaşamaya mahkumdur.
Adaletsizliği ve yolsuzluğu yapan siyasiler de onlara diz çökenler de hayatlarını şerefsiz yaşamaya mahkumdur.
KKTC’de yaşanan her türlü yolsuzluğa, siyasi istismara da böyle bakmalıyız.
Son günlerde İskele’de yaşananlar da ne yazık ki nasıl siyasi bir yozlaşmaya maruz kaldığımızı açık bir şekilde bize gösteriyor.
Gazeteci Haluk Doğandor, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun ÇED raporu olmamasına rağmen halkın arazilerini bir imza ile İsrailli şirkete nasıl verdiğini belgeleriyle ortaya koydu.
Star Kıbrıs, uzun zamandır yaptığı yayınlarla Başkan Sadıkoğlu’nu bu iddialara cevap vermeye davet etti. Ama kanal kanal dolaşan Başkan Sadıkoğlu, haberi yapan Haluk Doğandor’un değil, başka gazetecilerin karşısına çıkmayı tercih etti.
O yüzden biz de Star Kıbrıs’ın sayfalarından Başkan Sadıkoğlu’na açıkça çağrıda bulunuyoruz.
Bu sorulara cevap ver Başkan…
• Devletin olumsuz görüşüne rağmen neden sahili katleden bu inşaatlara onay verdiniz?
• Halkın size emanet ettiği, vatandaşın kullanımında olması gereken kumsal ve sahilleri, yasaya aykırı yapılan bu beton yapılara nasıl kurban ettiniz?
• Sizin ÇED raporsuz verdiğiniz izin sonrası Star Kıbrıs’ın ortaya çıkardığı bu yasadışılığın devam etmesine göz mü yumacaksınız?
• Çevre Koruma Dairesi’nin size gönderdiği olumsuz görüşe rağmen hala devam eden inşaatlara neden müdahale etmiyorsunuz?
• Ortaya çıkan bu aykırı durum sonrasında, sahile 15 metreye kadar yapılan yasadışı bu konutları yıkma cesaretin i gösterebilecek misiniz?
24 Haziran seçimlerinde yeniden aday olan Başkan Sadıkoğlu, bu soruların cevaplarını kamuoyuna borçludur.
Hiçbir siyasetçi bir seçime böylesine iddialarla gidemez. Giderse en başta bulunduğu makama ve partisine ama daha çok da siyaset kurumuna zarar verir. Seçmenin siyasilere olan güvensizliğini sorgularken, Başkan Sadıkoğlu’nun iddialar karşısındaki suskunluğuna bakarak buna hak vermemek de mümkün değil.
Yazının başında dediğimiz gibi.
Adaletsizliği ve yolsuzluğu yapan siyasiler de onlara diz çökenler de hayatlarını şerefsiz yaşamaya mahkumdur.
Hiç kimse üzerine sıçrayan lekeyle alnı açık, başı dik yaşayamaz. Bu böyle biline…Bu haber 187 defa okunmuştur

:

:

:

: