Meclis toplansa ne olur, toplanmasa ne olur?

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün saat 10.00'da yine toplanmayı deneyecek. Geçen hafta nisabı sağlayamayan ve sonunda toplanınca 15 dakikalık bir oturumu yeterli gören yüce meclisimizin bugünkü gündemi yine eminim çok mühim meseleler.
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün saat 10.00'da yine toplanmayı deneyecek.
Geçen hafta nisabı sağlayamayan ve sonunda toplanınca 15 dakikalık bir oturumu yeterli gören yüce meclisimizin bugünkü gündemi yine eminim çok mühim meseleler.
Yine eminim hiç kimse Star Kıbrıs'ın günlerdir dile getirdiği İskele Kalecik sahilindeki yağmayı dikkate almayacak.
Ancak sahillerin korunması ve çevreye yeterli önemin verilmesi için bir sürü yasal hazırlıktan dem vuracaklar.
Yani yine bir ton laf ama icraat olmayacak. Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışacaklar.


Gazeteci arkadaşımız Haluk Doğandor'un geçen hafta Sayın Başbakan Erhürman'a sorduğu sorular, kimsenin gündeminde bile olmayacak.
Ama biz buradan inadına o soruları tekrar hatırlatalım:
'1- İskele Belediye başkanı Hasan Sadıkoğlu'nun verdiği yasadışı izinle ilgili olarak ne gibi bir tasarrufta bulunacaksınız?

2- Şeffaf yönetim, şaibesiz devlet idaresi ve yolsuzlukların olmayacağı bir anlayışı böyle mi kuracaksınız?

3- Hesap sormayarak, yapılan yasadışılık ve peşkeşleri yapanın yanına kar kalacak
bir düzeni mi savunuyorsunuz?

4- Başkan Hasan Sadıkoğlu'nun verdiği inşaat onayı içerisinde 'tüm dairelerin olumlu görüşleri alınmıştır' demesine karşın, olması gereken olmazsa olmaz 'ÇED' raporunun yer almaması, başlı başına bir suçu işaret etmiyor mu?

5- İskele Kaymakamlığı uzunca bir süredir, kaymakamsız olduğundan kontrol mekanizmasından uzak kaldı. Sayın İçişleri Bakanı sizlere bağlı İskele Kaymakamlığı ile ilgili olarak, yine sizlere bağlı İskele Belediyesinin uyarılması konusunda ne gibi bir çalışma yapacaksınız?

6- Son olarak hukukçu olmanız dolayısıyla ve de yolsuzluklarla ilgili hesap sorma iddiası ile işbaşına geldiğinizden ötürü bundan sonraki süreçte, belediye başkanı Hasan Sadıkoğlu'na hesap sorabilecek misiniz?'

Eminim sadece Sayın Başbakan değil, Meclis'imizin hiçbir milletvekili için birinci önceliği teşkil etmeyen İskele'deki bu yağma devam edecek.
Meclisimiz eğer nisabı sağlayabilirse yine 15 dakikalık bir toplantıyla memleketimizin önemli sorunlarını çözer gibi yapacak.
İşin şakası bir yana siyaset kurumuna olan güvensizlik işte böyle büyüyor bu ülkede.
Neden derseniz, günleridir belgeleriyle ortaya koyduğumuz İskele Kalecik sahilindeki hukuksuzluk ve yağmaya dur diyemeyen siyasi otorite, ülkenin diğer sorunlarını nasıl çözer?
Bu hepimizin sorması gereken bir sorudur.
Buradan 'Meclis bugün toplanır mı, toplanamaz mı' diye fal bakanlara seslenelim.
Günlerdir İskele'de bu kadar açık bir hukuksuzluğa el koyamayan böyle bir Meclis, toplansa ne olur, toplanmasa ne olur?

Bu haber 127 defa okunmuştur

:

:

:

: