Mucizevi formül

Yapılan eleştiriler tabi ki doğruya giden yolda hedef gösteren ve daha iyisini görmek adına ifade edilenlerdir. KKTC Meclis genel kurulunun açılışıyla rutin gündemin dışında muhalefet milletvekillerinin gündem dışı konuşmalarını mecliste, kürsüden dinledik.

Yapılan eleştiriler tabi ki doğruya giden yolda hedef gösteren ve daha iyisini görmek adına ifade edilenlerdir. KKTC Meclis genel kurulunun açılışıyla rutin gündemin dışında muhalefet milletvekillerinin gündem dışı konuşmalarını mecliste, kürsüden dinledik.
En çok ilgi çeken konuşmalardan birisi de Sayın Ahmet Çaluda'nın “yaptığı yolsuzluklar” diye genelde adlandırılan ama mahkeme yüzü görmeyen konuları oldu. Sayın Erhürman, nedense acayip bir asabiyet içerisinde cevap verirken Sayıştay başkanından aldığı taze bilgilerde Çaluda'nın Başsavcılığa ilettiği dosyaların zaten ilgili mercilere gönderilmiş olduğunu, 'kürsüden kaç kez söyledim, anlattım, anlamıyor musunuz? ' diyerek 'golan döner' sözcüğünü de böylelikle siyasi literature eklemiştir.
Sayın Tolga Atakan yol yapım projeleri ve ihaleleri ile ilgili bilgi verirken milletvekillerinin birinin adı ile Özdemir bey ağzını doldurarak soruyor, cevabını verelim diyerek kendisi ağzındaki, bir dolu cevabı sıralayarak ayni zamanda Sayın Ersan Saner'in sorularını da yanıtlamaya çalışmıştır. Türkiye'den hibe araç alacaklarını söylerken seçimden sonra oluşacak yeni Türkiye hükümetinin ne şekilde olacağı tahminsizliğini belirterek yine de istemlerinin olacağı varsayımını ifade etmiştir. Bilindiği gibi sosyal medya özellikle, Tweter takipleri de vazgeçilmez alışkanlıklarımızdan bir tanesi olmuştur. Bu arada Sayın Derviş Doğan'ın CAS çalışanları ile ilgili atmış olduğu tweet gözüme ilişti. '130 çalışan varmış CAS işletmelerinin, fakat havayolu şirketleri bu işletmeden hizmet almıyorlarmış.. Yani işletmenin geliri yok… Giden gelen hükümetler bu işletmeyi ayakta tutmak için büyük uğraşlar vermişler vs vs..Netice itibarıyla geldiğimiz günde CAS tarihe karışıyor..' diye yazmış Sayın Doğan, belli ki Meclisi dikkatle izliyordu ve kendisine 'Meclis konuşmalarından Sayın Denktaş ifadelerindeki sonuç aynen yazdığınız gibi anlaşıldı .İzliyoruz.' Diye bir tweet yazdım. Aldığım cevap 'maalesef ' oldu. Sayın Denktaş çok yorgun belli ki uykusuz bir gecenin sabahında CAS ile ilgili Mayıs ödendi, diğerler ayarlanacak, Fikret bey öyle dedi, böyle dedi derken, sonuç Sayın Derviş Doğan tweetinde yerini buldu. Mecliste söz alan Milli Eğitim ve Kültür eski bakanı UBP milletvekili Dr.Özdemir Berova okulların tatil olduğu bu dönemde bakanlığın okulların açılacağı Eylül ayı için herhangi bir hazırlığının halen olmadığını, İhalelere çıkılmadığını, velilere gönderilen anketlerin anlaşılır olmaktan uzak olduğunu ayrıca din derslerinin seçmeli hale gelmesi ile ilgili eleştirilerini, müfredat açısından kaygılarını kürsü konuşmasında dile getirmiş, Kolej sınavlarını kaldıracağım diyen yeni bakanı mucizevi formülünü açıklamaya davet etmiştir.
Bu arada iktidar meclis koltukları hepten boştu, daha sonra Sayın Cemal Özyiğit'in koltuğuna geçip oturduğu görüldü. Ramazan Bayram tatili ertesinde Meclis kürsüsünden dinlediklerinizle yetinip 4'lü koalisyon hükümetinin dosyalara gömülmüş başlarını ne zaman su yüzüne çıkarıp ülkemiz halkını refaha götüren hamlelerini göreceğimiz günlerin hasretiyle beklendiklerini de ayrıca belirtmek ikaz mahiyetinde halkın isteğidir. Hayat mı? Zamanın ta kendisidir. Harcarken ise tasarrufu kayda değer icraattır. Dikkat edilmesi gereken ise bütün donanımları kendisinde biriktirmiş olsa da bazı kişilerin ulaşmak istedikleri mertebeye atlarken ayaklarının takılabileceği 'hırsa ' yani kendisine engel olan eşikte sendeleyip düşmemesidir. 24 Haziran Seçimlerine altı günlük bir zaman kalmıştır. Seçimde sandıklara gidip vatandaşlık görevini yapanların konuşma hakları ise her zaman vardır. Var olacaktır.

Bu haber 2328 defa okunmuştur

:

:

:

: