Türkiye seçimlerinin sonuçlarında yanılmadım

Seçim öncesi de yazdıklarım zaten ortada, ben bu seçimde de yanılmadım.

Seçim öncesi de yazdıklarım zaten ortada, ben bu seçimde de yanılmadım. Türkiye basının da ERDOĞAN birinci turdan alamaz diyenler de çoğunlukta iken ben ısrar ile Erdoğan ve AKP- MHP cumhur ittifakı bu seçimi birinci turdan alır diye yazmıştım, hatta rakam da vermiştim %51-53 arası bu sonuçla biter demiştim. Yanılmadığımı gördüğüm de siyasi analiz ve hareketleri doğru yorumladığımı da görmüş oldum. Aslan Mengüç hocayı Allah rahmet eylesin bana bir sözü vardı” ben söylemiştim” diye hatırlat ve yaz diye. Evet değerli okurlar ben bu sonucu söylemiştim.
Erdoğan’ın meşhur balkon konuşmasını sabahın erken saatlerine kadar dinledim, çok uzlaştırıcı, toplumu kucaklayıcı mesajları oldu, özellikle 80 milyon kazandı, Türkiye kazandı ve şimdi artık Türkiye vakti diye ekledi. Herkese ayrı ayrı teşekkür etti, bu seçim çalışmalarında mitinglerde meydanları dolduran tüm sevenlerine, oy veren veya vermeyen herkese teşekkür etti.
Ben özellikle seçim öncesi SN ERDOĞAN’I devirmek için batı emperyalist güçlerinden çok bahsettim, göreceksiniz ERDOĞAN seçimi kazanacak ve karşısında onu devirmek için çeşitli ayak oyunları yapan dış güçler, tebrik edip başarılar dileyecekler, batı basını ERDOĞAN’IN başarısından bahsedecektir. Bunlar dün akşamdan gerçekleşmeye başladı, gazeteler ve liderler ERDOĞAN’I kutladı, dünya da artık büyük bir başarı ve kendini her seçimde başarıları ile ispat etmiş mazlum halkların umudu güçlü ERDOĞAN var.
Türkiye artık hükümeti ve meclisi ile beş yıl seçimin konuşulmayacağı istikrarlı bir siyasal yapıya kavuşmuş olur bu yeni sistem başkanlık ile. Tüm Türkiye’nin kucaklanarak yoluna devam edeceğini zaten açıkladı başkan, hedef 2023 gücüne güç katarak büyüyen bir Türkiye var artık.
Darbe girişimlerinin son bulduğu siyasal yapının devletin tüm organlara hakim olduğu, yeni bakanlar kurulunun sayısının 16 ya indirilmiş olduğu ve kendi alanları ile ilgili olan bakanlıkların daha da etkin olabilmesi için birleştirilmiş olduğunu göreceğiz. Zaman daha da etkin kullanılacak AKP ile ERDOĞAN göreve geldiği zaman 45 bakanlık varken bu gün sayı 16 ya iniyor ve daha etkin oluyorlar.
Bir önemli gerçekte cumhur ittifakı ile MHP ile sağlanan işbirliği gerçeği, bu Türkiye için çok daha hayırlı olacağını düşünüyorum, icraatta iki partinin kararlarını devlet yönetiminde uygulanması halk içerisinde daha katılımcı bir demokrasiyi getirecektir.
Ana vatanımız Türkiye güçlü oldukça, bir burada KKTC de daha da güvenlik içerisinde olacağız, yeni dönem Türkiye’ye ve tüm halka hayırlı olmasını tüm kalbim ile diliyorum.


Bu haber 580 defa okunmuştur

:

:

:

: