'İyilik reçetesi'

Güzel ve anlamlı sözler bizlere yıllar evvelinin bu günü yaşatıyor.

Güzel ve anlamlı sözler bizlere yıllar evvelinin bu günü yaşatıyor. Bu sözler içerisine ' İnsan, kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa, başkalarına karşı da öyle davranmalıdır.' Özdeyişi günümüzde geçerli özdeyişlerden birisi.
İnternet ortamında aramalarda en çok ziyaret edilen sayfalar vardır. Kimden 'söz' istiyorsanız ismi yazıp yüzyıllar evvelki söylenen sözlere ulaşmanız dokunmatik klavyenin hemen ucunda. Sizleri bilemem ama ben, sık sık bu siteleri ziyaret ederim, beğendiğim sözleri de sosyal medya hesaplarımdan veya köşe yazılarımda okuyucular ile paylaşırım.
Yerel seçim propaganda döneminde girdiğim bu sayfalar arasında sadece 4'lü hükümetin 9 milletvekilli HP partisinin reklamlarına rastladım. Sık ziyaret edilen sözler aralığında bu reklamları gördüğüm zaman ne kadar etkili olur/olmazı üzerinde pek durmadım. Sosyal medyanın satır aralarında kişileri tanımadan, kişiler ile yüz yüze gelmeden kim ne kadar oy toplar reklamlarını verdiler. Sonuç ortada. Geçen gün Başbakan Tufan Erhürman 50 yıllık sorun 50 günde çözülemez, uyumlu hükümet, içinde uyum var her gün bir bakanlıkta toplantılar yapıyoruz uzun vadeli programlar yapıyoruz, plansız iş olmaz benim solculuğumda fakirlere dokunmak var yardımcı olmak var derken, ekranda nerdeyse beş parmağını tek tek yerinden sökecekti. Unutulan iktidara talip olan ve gelenlerin önceden yaptıkları hükümet programının işlevsel olması gerektiği idi ve 50 yıldır sorunlar birikmiş ise kendi partilerinin de iktidarda uzun süreli ortaklıkları olduğuydu.Sayın Erhürman yine eğitimde uçurum var derken bu deyişinin üzerinden yani ilk basın toplantısından itibaren 5 aya yakın zaman geçtiğini biliyor tabi ancak hocalığının etkisi ile konuyu bizlerin ezberi için tekrarlayıp duruyor. Zaman su gibi akıp gidiyor 4'lü hükümet hala daha planlama yapacak hepsinin seçim bildirgeleri ortada ama içinde bir şey olmadığı belli oluyor. Gençlik Dairesi faaliyetleri ile sanki yeni bir şey yapmış gibi dairenin eski müdürü Sayın Gencay Eroğlu'nun kurduğu düzen üzerinden gösteri yapıyorlar. Gençlerimiz yararlansın başka bir isteğimiz olamaz. Çanakkale gezilerinin devamını Türkiye'den ilgili müsteşarın tweeter hesabından paylaştığı fotoğraflarda gençlerimizi görüp seviniyoruz. 2017 de başlayıp 5000 üzerindeki gencimizin gidiş ve gelişlerinde yapılan kara poropagandaları bilenleriz. 2018 yılında Çanakkale gidişlerinin de öğrenci sayısı az olmayacaktır diyoruz, çünkü öğrenciler isteklidir. Veliler ise Çanakkale gezisini destekleyenlerdir. Sayın Kudret Özersay'ın partisinden Dr. Hasan Topal HP'ni kendi partisini eleştirmesi hali de, geçen gün gerçeklerin ifadesinde, güne damgasını vurmuştur. Kudret beyin doktorun teşhislerine hayır diyecek bir tavrı olurmu? Olmamalıdır. Doktor, HP başarısızdır demiştir. Sayın Hasan Topal haklıdır.
Yerel seçimlerde partisi 5 de sıfırdır, Parti başkanları doktordan 'iyilik reçetesi' istemelidir. Sayın Özersay'ın bir Girne milletvekilini disiplin kuruluna göndereceği imalı konuşmaları üzerinden aylar geçmiştir. Sonucu kendi iç meseleleri olmakla birlikte Mağusa milletvekilinin haklı isyanını nasıl giderecektir merak edilenler arasındadır. Mesele nisap meselesidir. Anlaşılan odur ki siyasetin sıcaklığı gündemdeki yerini muhafaza edecektir...

Bu haber 1773 defa okunmuştur

:

:

:

: