Erdoğan’ın ziyareti siyasi mesaj içerir

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı, yavru vatan KKTC ye hoş geldiniz.

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı, yavru vatan KKTC ye hoş geldiniz.
Makalemizin yayınlanacağı ertesi gününde yeni sistem Türkiye başkanı ERDOĞAN, KKTC de olacak, günübirlik ziyaret gerçekleştireceği KKTC de, CB Akıncı ve BB Erhürman ile de görüşecek. Düşünmeden edemiyoruz, genelde KKTC ye ilk geliniyordu, şimdi birinci sırayı Azerbaycan ikinci KKTC oldu. Siyasi anlamda bunu ben bir mesaj olarak değerlendiriyorum. Eğer KKTC de, Türkiye başkanı ERDOĞAN’A küfür ve aşağılamalar gerçekleştiriliyorsa ve yargıda buna duyarsız kalıyorsa, polis ve savcılık bir şey yapamıyorsa, bu tepki az biledir.
Benim ülkem de bazı işbirlikçi güçler aldıkları talimatlar doğrultusun da Türkiye ile aramızın açılması için yayınlar yapıyorlarsa, bu yayınlar hakarete kadar varıyorsa ve en önemlisi yargımızın, İngiliz hukuk sisteminin etkisinde beklediğimiz adalet sağlanmıyorsa, ben ülkem adına Türkiye halkından 30 milyon oy alarak seçilmiş başkan ERDOĞAN’DAN Halkım adına özür diliyorum.
Yine de gelenek bozulmadı, tepki de haklı olarak gösterilerek Başkan ERDOĞAN KKTC ye geliyor. Akıncı ile görüşmesinde mutlaka Kıbrıs sorunun gelindiği son durum ele alınacak, Guteres belgesi stratejik bir anlaşma belgesi olup olmayacağını da birinci ağızdan öğrenmiş olacağız. Kıbrıs da bir çözüm yolu açılacaksa, Rum tarafı tabi ki haksız taleplerinden vazgeçerse, bunu sağlayacak olan lider Türkiye CB ERDOĞAN’DIR. Ben REİSE güveniyorum son sözü o söyleyecektir, onun yolunda yeni Türkiye ile yürümeye devam edeceğiz.
6-7 yıl önce SN ERDOĞAN, KKTC ye gelecek su için Türkiye de toplanacak suyun baraj temellerini atarken, KKTC de bazı sivil toplum tutun da bazı siyasi partiler de alay etmişlerdi ve Türkiye’den gelecek suya karşı eylemler yapmışlardı. Allah’ın işine bakın bu yaşadığımın kurakları da düşündüğümüz zaman, yıkanacak suyumuz da olmayacaktı. Tarıma da su verilecekti, ancak o günlerde gerekli alt yapı çalışmaları yapılmadı, üç yıl sonra verileceğini de öğrendiğim zaman kahroldum, bizim siyasetçiler her şeyi zamanında planlıyor ya!!!!!!!
Bizler yavru vatan KKTC de sizlere duacıyız, başta Cumhurbaşkanı sayın ERDOĞAN ve tüm Türkiye yetkilileri, Türkiye olmasa bizim burada nefes borumuz kesilmiş olurdu. Rum devleti için de azınlık Kıbrıs Türk’leri olarak yaşamak istemiyoruz, onurlu bir çözüm hepimizin desteklediğidir. 50 yıllık federal görüşme modeline son verme zamanı geldiğini düşünüyorum, Türkiye CB RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A da güvenim sonsuzdur.


Bu haber 673 defa okunmuştur

:

:

:

: