Türkiye de hain darbe girişimi ikinci yılında

15 Temmuz 2016, Türkiye yeni bir alçakça hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı.

15 Temmuz 2016, Türkiye yeni bir alçakça hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. O gece ekranlarımız başında o alçak, hain ve kahpece sivil insanlara sıkılan kurşunları ve şehit edilen insanlarımızı izledik. Bu gün hem o şehitlerimizi anıyor, gazilerimizi ve tüm sokaktaki insanlarımıza şükranlarımızı bir kez daha sunuyoruz. O gece Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’A, TBMM ve birçok kurum, siyasi ve emniyet olsun gerçekleştirilen saldırı FETO terör örgütünün Türkiye’yi teslim alıp istediği gibi emperyalist güçlerin eline vermekti. ERDOĞAN görüntülü olarak telefon aracılığı ile halkı sokağa çağırması ile millet vatana sahip çıktığını 250 şehit ve binlerce yaralı ile ispat etti.
Satılmış hain askeri üniforma içerisinde ki FETO terör örgüt üşesini, kahraman Türk subayı ÖMER HALİSDEMİR, şehit olmayı göze alarak cehennemin dibine göndermiştir. Bu kahramanlık ile bir anda hain darbe girişimin seyri değişmiştir.
Bu iki yıl içerisinde çok önemli adımlar atılmış, Türkiye tekrar bir vesayet rejiminden kurtulmuştur. İstikrarsız bir yönetim şekli olan parlamenter rejim, artık Türkiye başkanlık sistemine dönmüştür. Haziran ayındaki seçimlerle de 2023 yılına kadar istikrarlı bir hükümet RECEP TAYYİP ERDOĞAN başkanlığında kurulmuştur.
FETO terör yuvaları bu gün oldu hala daha tespit edilip, üyeleri yakalanmakta ve yargıya sevk edilmektedirler. Bu yapılanma daha uzun yıllar takip edilecek ve mensup olanlar tutuklanacaktır. Türkiye jeosratejik olarak Dünya’nın merkezinde bulunuyor, dostlarımız olduğu kadar hasımlarımız da olacaktır. Önemli olan birlik beraberliğimizin bozulmaması daha da ileriye gitmek için cesur adımların atılmasıdır. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’IN 2023 hedefi vardır, bu hedefe tüm Türkiye birlikte yürüyecektir. Ekonomik, siyasi, enerji, insan kaynakları, teknoloji vs Türkiye’nin yeni yüzü olacaktır.
KKTC de FETO terör unsurlarının olduğunu büyük elçi Derya Kanbay açıklamıştır. Anavatan- yavru vatan veya kardeş ülke, olarak ciddi bir işbirliği yaptığımız tek ülke Türkiye, bizi resmen tanıyan, her derdimize koşan, maddi- manevi her desteği sağlayan ülke Türkiye, o zaman KKTC de gereğini yapmalıdır. Bizim savunmamızı Türkiye sağlarken biz KKTC de saklanan terör örgütü üyeleri varsa, biz de gereğini yapmamız gerekmiyor mu?


Bu haber 608 defa okunmuştur

:

:

:

: