Bu durumda Serdar Denktaş hükümetten bağımsız mı?

Malumunuz olduğu üzere Başbakan Tufan Erhürman kabinesini de yanına alarak bir basın toplantısı gerçekleştirdi önceki gün..
Malumunuz olduğu üzere Başbakan Tufan Erhürman kabinesini de yanına alarak bir basın toplantısı gerçekleştirdi önceki gün..
Bu basın toplantısında Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a konuşma sırası gelince, casinolara KKTC vatandaşlarının da girebilmesi için çalışma yaptıklarını söyledi.. Hayda dedik.. Ama şaşırmadık..
Bet ofislerini kapatma hedefi ile iktidara gelip, Bet ofislerinin sayısını azaltmakla yetinen bir hükümetle karşı karşıyaydık çünkü..
Bunun üzerine toplantıdan çok sonra Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay sosyal medya hesabında ki paylaşımında Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın söylediklerinin hükümeti bağlamadığını zira bu çalışmanın ilgili Bakanlık tarafından yapıldığını,hükümetin bu yönde alınmış herhangi bir kararı ve düşüncesi bulunmadığını, sırf bu nedenle ortalığı velveleye vermeye gerek olmadığını belirtti..Ve evet bir hayda da daha çektik..
Ne demek bu çalışma ilgili bakanlık tarafından yapıldı?
Yani ilgili Bakanlık hükümetten bağımsız mı?
Hükümetin bu yönde ne bir düşüncesi, ne bir kararı, ne de bir çalışması yokken aynı hükümetin Maliye Bakanı neden böyle bir çalışmaya girer ve üstelik bunu hükümetin bir bütün olarak katıldığı basın toplantısında ifşa eder?
Üstelik hükümetin icraatlarının anlatıldığı bir basın toplantısında..
Ve bunu kabinenin bir başka üyesi bu çalışma ilgili Bakanlığa aittir, hükümeti bağlamaz mealinden bir açıklama yapma gereği duyar..
Peki o zaman böyle bir basın toplantısında, yani hükümet icraatlarının kamuoyuna anlatıldığı bir toplantıda hükümet üyesi bir Bakanın konuşacakları eğer hükümetin icraatları değilse niye biz bu toplantıda diğer konuşulanları ciddiye alalım..
Böyle şey mi olur?
Hoş burada Serdar Denktaş kimin Bakanı?
Hangi vasıfla o toplantıya katıldı?
Tabi ki Tufan Erhürman başkanlığındaki koalisyon hükümetinin bir Bakanı..
Dolayısıyla bu vasıfla o toplantıdaki yerini aldı..
Bizler de dinledik..
Zira burada hükümetin icraatları anlatıldı..
Şimdi hal böyle iken, orada konuşan diğer bakanlardan Serdar Denktaş’ı ve söylediklerini hükümetten ayrı tutabilir miyiz?
Elbette tutamayız..
Böyle bir şey olamaz..
O halde hükümet olarak iyi hazırlanamadılar bu toplantıya..
Başbakan bu anlamda sağlaması gereken koordinasyonu sağlayamadı.
Hükümet ciddiyetinin olmadığı bir basın toplantısı gerçekleştirildi.
Bu durumda ciddiye almak gerekir mi?
Bence hayır..
Hükümetin icraatlarının anlatılacağ bir basın toplantısına tam kadro giren kabine üyeleri içinde bir Bakan,üstelik Başbakan Yardımcısı bir başka Bakanın açıklamalarından sonra ki safhada bu hükümetin düşüncesi değil, böyle bir karar alınmadı, bu ilgili Bakanlığın bir çalışmasıdır diye konuya izahat getirmeye çalışırsa, ben de böyle bir toplantıyı haliyle ciddiye almam.
Hem niye alayım?
Hoş ciddiye almak için bir tek nedenim dahi yok..
Bu haber 130 defa okunmuştur

:

:

:

: