Vazgeçilmez kadın olmanın formülü

Genç kuşağın yaşam koçlarından Hakan Mengüç ile Ada TV’de yaptığım söyleşide ona sordum.
Genç kuşağın yaşam koçlarından Hakan Mengüç ile Ada TV’de yaptığım söyleşide ona sordum.
Kadınlar ne ister?
“Bana danışan kadınlar vazgeçilmez olmak istediklerini söyledi” dedi hep sevgili Hakan Mengüç.
“Peki vazgeçilmez kadın nasıl olunuyor” diye sordum.
O da 9 maddede anlattı “vazgeçilmez kadının” özelliklerini…
İşte vazgeçilmez kadın olmanın formülü:
1- Bir hata yaptığında bunu fark etmesini sağla. Aksi halde yaptığının hata olduğunu fark etmeyerek tekrarlamaya devam edecektir.
2- Hayır demeyi öğrenmelisin. O istediği için her şeyi onaylamak zorunda değilsin. Sürekli evet diyerek kendine hayır dediğini unutma.
3- Kıskançlığınla başa çıkabilmenin bir yolunu bulmalısın. Kimi ne kadar kıskanırsan, kendini o kadar vazgeçilmez sanacaktır. Ve eğer birine vazgeçilmez olduğunu hissettirirsen, emin ol ilk vazgeçeceği kişi de sen olursun.
4- Hayatına biri girdiğinde sosyal hayatından ve arkadaşlarından uzaklaşmamalısın. Yalnızlaşmamalısın. İlişkilerde yaşanan en büyük hata, sosyal hayatından vazgeçmektir. Vazgeçersen merkeze sevgilini koyar, onu kaybetmemek için mizacından ödünler vermeye başlarsın.
5- Bakımlı ve alımlı olmaya özen göstermelisin. Güzel görünmek için değil, kendini özgüvenli, mutlu ve iyi hissetmek için güzelleşmeyi istemelisin.
6- Hobilerinden asla vazgeçmemelisin. Hayatındaki insan yüzünden alışkanlıklarını değiştirmemelisin. O okumuyor diye sen de kitaplardan uzaklaşırsan, seni sen yapar özellikleri kaybedersin.
7- Her zaman bir mahremin olmalı. Hep bir arada olmak zorunda değilsin. Kendi başına kalabileceğin zamanlar yaratmalısın. Böylece kendini daha özgür hissedersin.
8- Çocuğun dışında kimseye annelik yapmamalısın. Unutma ki sen onun da annesi değilsin. Hayatındaki insana bakıma muhtaç biri gibi davranmamalısın. Tabi ki yardım edebilirsin ama onun sorumluluklarını sen üstlenemezsin. Böyle yaparsan bir süre sonra seni annesi gibi görmeye başlayacaktır.
9- Hayatına çok müdahale etmesine izin vermemelisin. Çünkü o müdahale bir başlarsa sonu gelmez. Elbette kendi aranızda bir takım anlaşmalarınız, kurallarınız olabilir. Ama küçücük konularda bile sana müdahale etmesine izin verirsen, bir süre sonra bunun önünü alamadığını görürsün. Unutma hayatının hükümdarı sensin, bu yetkiyi kimseye veremezsin.
Ne dersiniz, Hakan Mengüç’ün formülü bir kadını vazgeçilmez yapar mı?
Bu sorunun yanıtından emin değilim ama en azından kendini sevmesini sağlar diye düşünüyorum.
Sizin siz yapan özelliklerden dolayı sizi seçen sevgiliniz de o özellikleri bu şekilde kaybetmeyeceğiniz için sizden hiç vazgeçemeyecektir.
Sizi değiştirmek isteyenler, olmadığınız biri gibi davranmanızı isteyenler ise zaten aslında sizi sevmemiştir.
İyi pazarlar…
Bu haber 105 defa okunmuştur

:

:

:

: