Bruno Groning öğretisi

Arkadaşlar, düşüncelere siz izin veriyorsunuz ve kendi bedeninizi kötüye teslim ediyorsunuz. Bunu yapabildiğiniz gibi iyiyi, güzeli ve pozitifi de düşünebilirsiniz. İsterseniz siz bunu da yapabilirsiniz.
Arkadaşlar, düşüncelere siz izin veriyorsunuz ve kendi bedeninizi kötüye teslim ediyorsunuz. Bunu yapabildiğiniz gibi iyiyi, güzeli ve pozitifi de düşünebilirsiniz. İsterseniz siz bunu da yapabilirsiniz. Kendi kendinizi kandırıyorsunuz. Lütfen bunun farkına varın. Acılarla beslenmeyi siz seçiyorsunuz. Bunu kendinize yapmayın. Çevrenize gören, fark eden gözlerle bir bakın. Hemen hemen bütün insanlar böyle. Peki, düşünün bakalım neden? Çünkü, bu şekilde ilgi göreceğinizi, daha çok sevileceğinizi, yardım alacağınızı ve daha önemlisi de yalnız kalmayacağınızı zannediyorsunuz. Böyle davranarak, bu isteklerinize kavuşamazsınız arkadaşlar. Belki geçici bir ilgi, sevgi veya yardım alabilirsiniz. Ama bu uzun süreli olamaz. Çünkü insanları usandırırsınız ve siz de böyle yaparak kendi sağlığınızı da kaybetmiş olursunuz. Bir süre sonra da bakarsınız ki, eskisinden de sevgisiz, ilgisiz ve yalnızsınız, üstelik sağlığınızı da kaybetmiş durumdasınız.

Halbuki böyle davranmak yerine, bütün olumsuzluklardan kurtulmak ve istediğiniz güzelliklere de kavuşmak için, İlahiye dönerseniz ve bu bağlantıda kalıp, her türlü negatiften özgürleşip, kendi sağlığınızı en mükemmel şekle getirirseniz, ne güzel olur. Bolluk Bereket artar. Sevgi ve huzur içinde olursunuz. Yalnızlık çekmezsiniz. Çünkü zaten yalnız olmadığınızı fark edersiniz. En önemlisi de, insanın elinin altından kayıp gitmeyecek ve her zaman kendisiyle olabilecek bir Güç tarafından, korunup gözetilmesi, yönlendirilmesi ve İlahi Düzen içinde olması ne demektir? Ancak bunu yaşayanlar, bunun zevkini, keyfini ve huzurunu sürer ve kıymetini bilir. İlahiye güvenmek ve kendi kendinize, İlahiden destek alarak, yettiğinizi bilmek, Dünyadaki en büyük mükafattır.

İlahi Enerji her şeyi düzene koyuyor, yeniliyor ve İlahi düzen içinde tutuyor. Her negatif Düşünce de bu düzeni bozuyor. İşte bunun için de yol alamıyorsunuz. Bir taraftan İlahi Düzen içinde olmak için Einstellen yapıyor, dua ediyorsunuz. Bir taraftan dedikodu ile gün geçiriyorsunuz. Ne oldu? Yaptığınız güzel dilekleri, bir anda yerle bir ettiniz. Yaptığınız duaların hayrını silip götürdünüz. Hal böyle olunca da bir adım ileri, iki adım geri yaparak, yerinizde saymağa, hatta daha da gerilemeye devam edersiniz.

İşte Bruno Groning bütün bunların farkındaydı ve insanların nasıl bütün bunların üstesinden gelebileceklerini de biliyordu. Bunun içindir ki, bizlere bu Öğretiyi bıraktı. Herkesin anlayabileceği ve yapabileceği şekilde.
Bu haber 1510 defa okunmuştur

:

:

:

: