KKTC Show devleti olmaktan çıkmalı, gerekenler yapılmalı

Paris Hilton Dünya’ca ünlü bir star, bunu kimse inkar etmiyor.

Paris Hilton Dünya’ca ünlü bir star, bunu kimse inkar etmiyor. Geçtiğimiz günlerde özel uçağı ile burada bir otelin organizasyonu çerçevesinde ülkemize ERCAN hava limanından geldi. Önemli mi önemli tabi ki, siyasi sonucu var mı? Yoktur. Zaten kendisi de basın açıklaması yapmadan “bana siyasi soru sormayınız” demiştir. Siyasilerin bu ortamda bulunması ve siyasi mesaj vermeye çalışması, bizlere herhangi bir siyasi avantaj kazandırmaz ve kazandırmayacaktır.
Bizler bu küçük ülkede bulunan kültür zenginliklerimizin, tanıtımı ile kendimizi daha iyi ifade edeceğimizi düşünüyorum. Kuru güzel bir yaz iklimimiz var, ancak çevre için ayni görüşü savunmak iyimserlik olur çünkü çevremizi temiz tutmuyoruz. Çevremizi her geçen gün daha da kirletiyoruz, Paris Hilton’u ülkeye getirdik ancak ülkemizi gerektiği gibi de o isme yakışır bir şekilde tutmuyoruz.
Güney Kıbrıs Rum tarafı (Kıbrıs Cumhuriyeti) spor adına Türkiye ile sürekli müsabakalar yapıyor, ancak bir günden bir güne de Türkiye bizi tanıyor yorumunu yapmadılar. Kurumsal bir yapı olan AB deki spor faaliyetleri çerçevesinde katılımlar oluyor, bunun siyasi bir tanınma ile alakası dahi yoktur. Bu faaliyetlerde daha çok yorumu yapanlar yine KKTC den oluyor.” işte Türkiye Rum tarafını tanıyor” biz gerçekten zaman zaman ne söylediğimizi ve ne yaptığımızı bilmiyoruz.
Geçen haftalarda Türkiye de tutuklu bulunan rahip Brunson için HP milletvekili Gülşah Manavoğlu şöyle bir açıklama yaptı, verelim rahibi alalım rahibi de ekonomik yönden rahatlayalım. Ne kadar yanlış, bilmeden bir açıklama kaldı ki biz kendi sorunlarımıza çözüm bulduk da Türkiye’ye akıl veriyoruz.
Geçen yazımda da belirttim, TDP milletvekili çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Zeki Çeler tatil için Rum tarafı Baf hava limanından uçtu. Bu mesaj Türkiye’ye gitsin diye yapmıştır ve çok yanlış yapmıştır, askari ücretin belirlenemediği ülkede sn Çeler tatili seçmiştir. Çeler siyasi anlamda bunun sıkıntısı yaşar diye düşünüyor veya tam tersi kendi tabanına mesaj vererek, ilk parti kurultayında parti başkanlığına aday olur. Burada bir hesap vardır ve TDP GB Cemal Özyiğit’i sıkıntıya sokmuştur.
YDP milletvekili Bertan Zaroğlu’nun, Zeki Çeler’e yönelik yapmış olduğu açıklmalar, çok gereksiz ve yersiz oldu. Sosyal medya bu şekilde karşılıklı sataşma yeri olmamalı, hatta KKTC meclisin de seçilmiş vekiller tarafından.
Yakışık olmadı halkımıza da bir faydası olmadı, SHOW toplumu olmaktan çıkalım yapmamız gerekeni bir an önce yapalım. Güzel bir ata sözü vardır” iştir adamın aynası, lafa bakılmaz”

Bu haber 671 defa okunmuştur

:

:

:

: