ABD, yakındır TÜRK milleti ile şaka olmadığını görecektir

Bu son günlerde ABD başkanı Trump’ın, Türkiye’ye yönelik yaptırım açıklamalarının, Türk milletini aşağılamaya yönelik olduğunu artık Dünya da görüyor.

Bu son günlerde ABD başkanı Trump’ın, Türkiye’ye yönelik yaptırım açıklamalarının, Türk milletini aşağılamaya yönelik olduğunu artık Dünya da görüyor. ABD stratejik müttefik olduğunu ben hiçbir zaman kabul etmedim ve Türkiye’nin en büyük düşmanı ABD dir diye savundum. Bu düşmanlık bölgedeki çıkar çatışmasından kaynaklanmaktadır, Türkiye ne zaman halkının çıkarlarını savunur hale geldiği zaman, yaptırımlar ile karşı karşıya kalmıştır.
Papaz Brunsonu 15 Ağustos’a kadar teslim et diye bize talimat vereceksin, yargıda olan bir soruşturmada ve özellikle terör konusu olan bir suç olgusunda teslim mi? Hadi canım sende.
Ekonomik saldırı, seçim öncesi bir kur dalgalanması yaratıldı, ancak muaffak olunamadı. Bunun devam edeceğini biraz siyaseti yurtdışından takip ediyorsanız, görebilirsiniz. Türk ekonomisi bu saldırıya dayanabilir mi? Tabi ki dayanacaktır. Trump’un Türkiye’ye karşı bu ekonomik saldırısı AB yi de rahatsız etti. başta Yunanistan ilişkilerimiz Türkiye ile olumsuz etkilenecektir diye açıklama yaptı, AB piyasaların ve ticaretin olumsuz etkileneceğini, haksız bu kur yükselişinden dolayı Türk işadamları taksit ve borçlarını ödeyemeyeceklerini Rum basını söylemiştir.
Türk halkı önce devletine ve hükümetine güvenmelidir, birlik ve beraberlik içerisinde bu hukuki durumdan uzak haksız saldırıyı göğüsleyecektir.
Başkan ERDOĞAN, hep söylemiştir Dünya beşten büyüktür, şimdi ABD bunun ne anlama geldiğini yaşayarak görecektir. Yaklaşık 20 yıldır hazar denizi ile ilgili ihtilafı beş ülke bu gün uzlaşarak anlaşmaya vardılar. Taraf olan ülkeler Hazar denizine komşu ve kıyısı olan ülkelerdir, Rusya, Azerbaycan, İran, Kazakistan ve Türkmenistan, bu anlaşmanı en büyük özelliği şudur ki ABD burada askeri liman istiyordu, bu anlaşma ile yasaklandı. Ne tuhaftır ki, 20 yılda olmayan anlaşma ABD, Türkiye’ye saldırdıktan hemen sonra ol muştur.
Kur dalgalanmasından sonra zora giren halkımıza mutlaka devletimizin yardım eli uzatılmalıdır, KKTC de hükümet bu konuda çok da duyarlı olmadığını görüyoruz. KKTC ekonomi bakanı Özdil Nami’nin nerede olduğunu kimse bilmiyor, basın bu şekilde sorguluyor. İçimizde felaket tellalcıları var onlarda kendilerini bu günlerde göstermişlerdir. Sıkıntı var mı? Tabi ki vardır, liderlik böyle günlerde belli olur.
Neredesin KKTC CB AKINCI, sarayda tüm siyasi unsurların katılacağı, olağanüstü bir toplantı organize edebilirdiniz. Biz bunu yazdıktan sonra yaparsanız zaten çok da bir önemi yoktur, KKTC meclisi olağanüstü bir toplantı düzenleyebilirdi, olmadı tatil devam ediyor. Halkımızın derdine çare bulacak, bulmasa bile kısmen rahatlatılması için karar üretilebilir, o da olmadı. Usta sanatçı, rahmetli Cem Karaca’nın sözü geldi “bindik bir alamete gidiyoruz selamete”
Türkiye Dünya da yeni müttefikler ile yerini daha bağımsız ve güçlü olarak alacağından hiçbir şüphem yoktur, bizi içten vurmak için bu denemde boşa çıkacak ve batı sarsılacaktır.

Bu haber 731 defa okunmuştur

:

:

:

: