'PARK PALACE RESİDANCE' HİZMETE GİRDİ

Girne Üniversitesi tarafından öğrenci ve öğretim üyelerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve üniversite misafirlerini ağırlamak amacıyla oluşturulan 15.000 m2 büyüklüğünde, 600 yatak kapasiteli 'Park Palace Residance' yoğun katılımla düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Girne Üniversitesi tarafından öğrenci ve öğretim üyelerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve üniversite misafirlerini ağırlamak amacıyla oluşturulan 15.000 m2 büyüklüğünde, 600 yatak kapasiteli 'Park Palace Residance' yoğun katılımla düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Girne Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Girne Üniversitesi Karakum kampüsünde yer alan açılış törenine; Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Zorlu Töre, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Temsilcisi, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, milletvekilleri, kaymakamlar, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, rektör yardımcıları, devlet ve hükümet yetkilileri yanında davetli misafirler katıldı.

PROF. DR. GÖKMEN DAĞLI

Açılış töreninde ilk sözü alan Girne Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gökmen Dağlı, çağın gerektirdiği her türlü donanım ve konfora sahip olan Park Palace Residance'ın, güvenli ve nitelikli öğrencilik yaşamını deneyimleyecek olan üniversite öğrencilerine büyük oranda fayda sağlayacağını ifade etti.

Prof. Dr. Gökmen, 'Park Palace Residence'ın içerisinde ekonomik ve rezidans tipi yurtlar, Akademik Lojmanlar, Misafirhane, Kütüphane, Çalışma ve ETÜD Salonu, Sağlık Merkezi, Fitness Merkezi, Restoranları ile öğrenciler ve öğretim görevlilerinin sosyal yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kurgulanmıştır' ifadesini kullandı.

PROF. DR. RÜVEYDE BUNDAK

Girne Üniversitesi Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Rüveyde Bundak da yaptığı konuşmada, Park Palace Residance'ın öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını ev ortamı konforuna en yakın şekilde sunan, öğrenci ve öğretim üyelerinin sosyal yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak bir yuva olarak inşa edildiğini söyledi.

DOÇ. DR. İRFAN S. GÜNSEL

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel açılışta yaptığı konuşmada, 15 bin metrekare büyüklüğünde, 600 yatak kapasiteli Park Palace Residance ülke eğitimine, ekonomisine, sağlığına, sanatına ve teknolojik gelişimine önemli bir satır başı olduğunu belirtti.

Park Palace Residance'ın Girne şehrine yeni modern bir yaşam alanı sağlayacağını ifade eden Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Günsel, hem öğrencilere hem de ülkemizi ziyaret eden konuklara rahat ve konforlu bir konaklama hizmeti sunmayı sağlayacak önemli bir proje olduğunu söyledi. Kurdukları eğitim kurumlarıyla gerek ülke insanına gerekse dünyanın dört bir yanından ülkemize okumak için gelen gençlerin geleceklerini hem hayallerinde hem de gerçekliklerinde inşa ederken aynı zamanda rahat bir yaşam sürmelerini istediklerini anlatan Doç. Dr. Günsel, 'Bu hedef doğrultusunda ilk günden üniversitenin son aşamasına dek tüm gençlerimize ve yetişkinlerimize bilimsel olarak en gelişkin ve yaşamsal olarak en rahat ve konforlu ortamları yarattık' dedi.

NİDAİ GÜNGÖRDÜ

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise Karakum'da konuşlanan Girne Üniversitesi kenti için çok önemli bir artı değer olduğunu belirterek, öğrencilerin kaliteli bir eğitim alırken, barınma sorunlarının da doğru bir şekilde çözülmesine vesile olacak Park Palace Residance'ın öğrenciye ve insana verilen değerin önemli bir parçası olduğunu vurguladı.

ilgili memnuniyetlerini dile getirmekte çok önemli bir faktördür' sözlerini kullandı.
Karakum'un farklı bir noktasında böylesi güzel bir barınma tesisinin açılmış olmasının Girne kenti açısından çok önemli olduğuna inanç belirten Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, projeyi hayata geçiren Suat Günsel ile ekibine teşekkür etti.

ERSİN TATAR

'Karakum'a beyaz bir sayfa geldi' diyen milletvekili Ersin Tatar da törende söz alarak, Günsel ailesini yaptığı yatırımlardan dolayı tebrik etti.

Milletvekili Tatar 'Beyaz güzellik demek, zenginlik demek, ışık demek. Günsel ailesi, Yakın Doğu ailesi, Girne Üniversitesi ailesi ile birlikte inşaa edilen beyaz binadan ışığı görüyoruz. Günsel ailesini, yatırımcıları ülkeye duydukları güvenden dolayı tebrik eder, inşallah önümüzdeki yılların gerek güzel öğrenme, gerek bunlara bağlı olarak diğer sektörlerde olumlu gelişmelere yol açacağına ve dolayısı ile insanlarımızın yüzünün güleceğine inancım tamdır' şeklinde konuştu.

Hasan Taçoy

Milletvekili Hasan Taçoy'da, Park Palace Residance'ın ihtiyaç olan bir sosyal yaşam alanının geliştirilmesi ve eğitimde rahatlığın sunulmasına en iyi örneklerden biri olduğunu belirterek hayırlı olmasını diledi.

CEMAL ÖZYİĞİT

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyğit de törende yaptığı konuşmada, yüksek öğrenimin son derece önemli ve itici bir güç olduğundan söz ederek, eğitim kalitesi ile sosyal yaşam standartlarının yükselmesi önemine değindi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özyiğit şöyle konuştu:

'Yüksek öğrenim-eğitim, başta olmak üzere ekonomik anlamda ve her alanda gelişmesi, sosyal yaşam standartlarının yükselmesi önemli ama eğitim kalitesinin daim oranda yükselmesi hepimiz için önemli. Buralara gelip, bu güzelliklerde barınacak öğrencilerimizin geri ülkelerine döndüklerinde onların her bir bireyinin bizim fahri birer temsilcimiz olduğunu unutmamalıyız. Alacakları eğitimden, burada karşılaşacağı sıkıntıların, sorunların en kolayına ulaşılabileceğinden, barınaklarından, yaşamın her alanında nelerle karşılaşacaklar, ne sıkıntılar yaşayacaklar bunlar bizim için önemli.

Yakın Doğu ailesinin bir güzelliğe daha imza attığını dile getiren Cemal Özyiğit, güzide bir eser olan Park Palce Residance'ı ülkeye kazandırmasından dolayı Günsel ailesine teşekkürlerini sundu.

ZORLU TÖRE

Törende son sözü alan Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Zorlu Töre de, Günsel ailesinin eğitim adına çok büyük yatırımlar yaptığını söyleyerek, Park Palace Residance projesi ile bilimsellikle donanmış, öğrencilere, öğretim görevlilerine fevkalade güzel imkanlar yaratıldığını belirtti.

Konuşmaların ardından Park Palace Residance açılış kurdelesi kesilerek binalar gezildi.
Bu haber 127 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER