TÜRKİYE’DEN TURİZM DESTEĞİ

TC Turizm Bakanı Ersoy’la görüşen Bakan Ataoğlu “Türkiye’nin turizm tecrübesinden daha fazla yararlanmak istiyoruz” dedi.
TC Turizm Bakanı Ersoy’la görüşen Bakan Ataoğlu “Türkiye’nin turizm tecrübesinden daha fazla yararlanmak istiyoruz” dedi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü.

Bakanlar ve heyetler arası yapılan görüşmelerde, Türkiye'nin turizm alanında yaptığı çalışmalardan Kuzey Kıbrıs’ın daha fazla yararlanması konusu değerlendirilirken, KKTC’deki arkeolojik alanların gün yüzüne çıkarılması ile ilgili çalışmaların artırılması ve müzelerdeki teşhirin iyileştirilmesi adına teknik destek sağlanması yönünde karar alındı.

Türkiye'nin turizm potansiyelinden her zaman KKTC'nin de faydalanmasını amaçladıklarını söyleyen Ersoy, Kuzey Kıbrıs ile yeni dönemde turizm alanında işbirliklerinin artırılması yönündeki çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti.
Ersoy tanıtım ve katkı konusunda her zaman hazır olduklarının da altını çizdi
Bakan Ataoğlu ise Türkiye'nin turizm alanında giderek adından daha çok söz ettirdiğini ve çok iyi bir tanıtım ağı olduğunu belirterek bu alanda yapılacak çalışmalarda Türkiye’nin turizm tecrübesinden daha fazla yararlanacaklarını söyledi.
Bu haber 61 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER