'Phuket Thayland'

Hani cennetten bir parça dedikleri bir sözcük varya, PHUKET böyle birşey Evrenin cömertliği, bu güzelim Coğrafya ya öylesiye güzellikler sunduki insan baktıkça, yaşadıkça kendini cennette hissediyor.

Hani cennetten bir parça dedikleri bir sözcük varya, PHUKET böyle birşey Evrenin cömertliği, bu güzelim Coğrafya ya öylesiye güzellikler sunduki insan baktıkça, yaşadıkça kendini cennette hissediyor. Denizi, uçsuz bucaksız, kumsalları, içinizi ısıtacak muhteşem gün batımı, yeşili, İnsana saygıyı, toprağı, eğlenceli aktiviteleri, çılgın gece hayatı, Thai masajı, büyüleyici, baş döndürücü bir etkiye sahip. Bütün bu güzelliklerin karşısında diller tutulur, mantık durur. Bir rüya, bir şiir gibi. Tayland da bulunan onca ada ve adacığın içerisinde Phuket en göz alıcı insanı kalbinden vuran en büyük olanı... Muson yağmurları ilede meşhur olan Phuket Ekim ayında adalara gitmeler ertelenenir. En ideal ay şubat ayı. Buralara gitmek isteyen her insan çok büyük araştırmalardan sonra gitmeli. Fiyatlar okadar değişkenki bunları öğrenmeden yola çıkmayın. Benim Eylül de gitmem çok az bir Muson yağmuruna şahit oldum.. Her gün kaldığım süreç içerisinde bir kaç adayı ziyaret etme imkanım oldu. Sürat tekneleri ile çok erken saatlerde, heyecan verici atrenalinle dalgaları yara yara, birbiri ile yarışan 'ADALAR' güzellik, görsellik, temizlik, hijen, yemek lezzetleri en uç noktada... İlk durak Mağralar adası. Tanrım nasıl bir görsellik, nasıl bir heyecan. Objektiflere düşen karelerin dili o güzelliği nasılda doyasıya anlatıyor.
Maymunlar adası, orada yaşayan özgür maymunlar görülmeye değer, sabahın .00.9.00,zu uykudan yeni uyanmışlardı mahmur gözlerle bize gülümsüyorlardı...Yıllarca yönetimde kalan bir Kral bu kadar çokmu sever ülkesini, insanını, her noktasını düşünen Kral. (Bhumiboladulyadej) sen ne güzel bir insansın. Bir ülkede insan eşitliği, insana saygı sevgi olursa o ülke cennetten bir parça olur... Mercan Adası. Masmavi pırıl pırıl bir deniz birbirinden renkli Mercan balıkları ile süslü. Bize dağıtılan maskelerle bir seyir şöleni yaşadık, büyük bir keyifle. Turkuaz ile yeşilin birleştiği zirve. Dünya nın en güzel denizlerinden bitanesi 'TURKUAZ' Adası, sayısız görüntülerle süslendi kameram, beni oldukça etkiledi. Aşk yüklü bir ada... Tusunaminin çıktığı nokta, ve halen izlerini içinde taşıyan MÜSLÜMAN Adası. Denizin içinde kurulan top sahası, tenis sahası, küçük küçük tahtadan evler, Cami, küçük bir çarşı, kafe, restorant ve orada yaşayan müslümanlar. Uçsuz bucaksız hint gemileri ile süslü bir deniz. Buradada yüzmek bol bol ananas suyu içmek deniz ürünlerinden yemek, yemek oldukça keyif verici idi...Sırası ile Adalar adeta kendileri ile yarışır durumda hijyen temizlik güler yüz insan sevgisi, ve bereket... Beni en çok etkileyen Ada.
(james bond lsland) Adası. Bir zamanlar burada çekmiş olduğu filmle ada kendi orjinal ismini yitirdi. Güzelliğini, temizliğini, Anlatmaya kalksam kelimeler yetersiz kalır. En önemli unsur bu adada sigara içmek yasaktır... Birbiri ile yarışan güzellikleri yaşamak, farklı farklı insanlar tanımak, bu güzelim insanlarla dost olmak bir insana verilen yaşam boyu en büyük armağandır... Siziseviyorum...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 6386 defa okunmuştur

:

:

:

: